logo_eet

ضربه آرنج جاستین توردو به نماینده زن از حزب ان‌‏دی‌‏پی، مجلس کانادا را به هم ریخت

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، گوردون براون، از حزب محافظه کار را از پشت نمایندگان ان‌‏دی‌‏پی که جلوی او را گرفته بودند، بیرون می‌‏کشد. (CBC)
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، گوردون براون، از حزب محافظه کار را از پشت نمایندگان ان‌‏دی‌‏پی که جلوی او را گرفته بودند، بیرون می‌‏کشد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، متهم به بدرفتاری با گورد براون از حزب محافظه کار و ضربه زدن با آرنج به روث الن بروثو، نماینده ان‌‏دی‌‏پی شده است. این اتفاق بعد‌‏از‌‏ظهر چهارشنبه ۱۸ می، زمانی روی داد که نمایندگان مجلس برای رای گیری برای لایحه «خودکشی کمکی» گرد هم آمده بودند.

به گزارش کنیدین پرس، روث الن بروثو، نماینده زن از حزب ان‌‏دی‌‏پی کبک، گفت که از این حادثه شوکه و از شدت ناراحتی مجبور به ترک جلسه شده و نتوانسته است رای بدهد.

ویدئوی ضبط شده نشان می‌‏دهد که ترودو به جمع تعدادی از نمایندگان که بیشترشان از ان‌‏دی‌‏پی بودند نزدیک می‌‏شود و گوردون براون از حزب محافظه کار را از جمع بیرون می‌‏کشد که رای گیری را آغاز کنند. در این حین با آرنجش ضربه محکمی به قفسه سینه روث الن بروثو می‌‏زند. اتفاقی که هرگز از مجلس کانادا انتظار نمی‌‏رود.

پس از آن جاستین ترودو با تام مالکر، رهبر حزب ان‌‏دی‌‏پی درگیری لفظی پیدا می‌‏کنند و نمایندگان هم که انگار شاهد دعوای خیابانی دانش آموزان باشند، دور آن‌‏ها جمع شدند.

ویدئو را اینجا ببینید:

ترودو از این بابت عذر خواهی کرد و گفت که تنها سعی داشته براون را به صندلی‌‏اش ببرد و تاکید کرد که قصد نداشته به کسی آسیب برساند.

در فیلم دیده می‌‏شود که نمایندگان ان‌‏دی‌‏پی مانع از عبور گوردون براون می‌‏شوند و ظاهرا به همین دلیل جاستین ترودو تصمیم می‌‏گیرد که براون را از جمع بیرون بکشد.

الیزابت می، رهبر حزب سبز، از همه خواست که ابتدا آرامش خود را حفظ کنند و گفت که نمایندگان ان‌‏دی‌‏پی قصد داشتند رای‌‏گیری را به تاخیر بیاندازند. وی که صندلی‌‏اش در مجلس مشرف به این ماجرا بود افزود که آنطور که او شاهد صحنه بود، ضربه آرنج ترودو به بروثو از روی قصد نبوده است.

ضربه‌‏ای که ترودو با آرنجش به روث الن بروثو، نماینده زن از حزب ان‌‏دی‌‏پی کبک وارد می‌‏کند و چهره پر از درد بروثو. (CBC)
ضربه‌‏ای که ترودو با آرنجش به روث الن بروثو، نماینده زن از حزب ان‌‏دی‌‏پی کبک وارد می‌‏کند و چهره پر از درد بروثو.
اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *