Search
Asset 2

نصب بنرهای فالون‎دافا در چین، نشانه‎ی ایمان راسخ تمرین‎کنندگان دربرابر آزار و اذیت

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «فالون دافا خوب است»، «حقیقت، نیک‎خواهی، بردباری خوب است»؛ «جیلین» چین؛ مه ۲۰۱۵. (Minghui.org)
آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «فالون دافا خوب است»، «حقیقت، نیک‎خواهی، بردباری خوب است»؛ «جیلین» چین؛ مه ۲۰۱۵. (Minghui.org)

بیان عبارت‎های «فالون دفا خوب است» یا «حقیقت، نیک‎خواهی، بردباری»، در چین به لحاظ سیاسی حساسیت‎برانگیز است. با این‎حال دقیقاً همین عبارات برای چندین شب متوالی در شهرهای چین از درختان و دیوارها آویزان بودند.

این پیام‎ها توسط تمرین‎کنندگان «فالون گونگ» (یا فالون دافا) در شهرهای مختلف چین نصب شدند. فالون دافا، روشی معنوی و محبوبی است که از ۲۰ جولای ۱۹۹۹ توسط رژیم کمونیستی چین مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

با‎وجود محدودیت‎هایی که حزب کمونیست در خیابان‌های چین ایجاد کرده است؛ تمرین‎کنندگان چینی راه‌های خلاقانه‎ای برای رساندن پیام خود درباره‎ی فالون دافا پیدا کرده‎اند. یکی از این راه‎ها، نصب بنرهای فالون دافا در محله‎های مختلف در هنگام شب است. با این‎که این بنرها توسط رژیم چین به سرعت جمع می‎شدند، اما نشان‌دهنده‎ی عزم راسخ و استواری ایمان تمرین‎کنندگان در برابر آزار و اذیت است.

برنامه‎ی حزب کمونیست چین این بود که این آزار و اذیت برای آن، تبدیل به یک پیروزی آسان سیاسی شود و اعتبار «جیانگ زمین»، رهبر سابق این حزب را افزایش دهد. در طی ۱۶ سال آزار و اذیت، صدها هزار نفر از تزکیه‎کنندگان تحت بازداشت غیرقانونی قرار گرفتند و ده‎ها هزار نفر در نتیجه‎ی برداشت‌های غیرقانونی اعضای بدن و شکنجه کشته شدند.

پیش‎از شروع این آزار و اذیت، آژانس‎های دولتی چین تخمین زدند که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر در چین به فالون‎گونگ گرویده بودند. دیگر ادعای دروغین کمپین نفرت درباره‎ی فالون دافا که توسط رسانه‎های دولتی در سال‎های آغازین آزار و اذیت انتشار یافت، این بود که تنها ۲ میلیون تمرین‎کننده باقی مانده است.

در عوض، به‎نظر می‎رسد با‎توجه به آمارها و طیف وسیعی از بنرهایی که در فضاهای عمومی چین ظاهر شده‎اند، هنوز روش معنوی فالون دافا به‎طور گسترده‎ای در چین تمرین می‎شود.

 ارقام واقعی

در تحقیق انجام شده در سال ۲۰۰۹ توسط وب‎سایت «مینگهویی»، وب‎سایتی درباره‎ی تمرین‎کنندگان فالون دافا، تخمین زده شد که باوجود این آزار و اذیت، ۴۰ میلیون نفر هنوز هم فالون گونگ را تمرین می‎کنند. با‎توجه به ماهیت غیرقابل فهم و بسته‎ی مقامات چینی، چنین ارقامی تنها می‎تواند از طریق اطلاعات موجود کسب شود.

بخشی‎از این ارقام بر‎مبنای وجود ۲۰۰هزار سایت «روشن‎گری حقیقت» (اصطلاحی که توسط تمرین‎کنندگان از آن برای اشاره به عمل انتشار اطلاعات درمورد فالون دافا و یا آزار و اذیت آن استفاده می‎شود) در چین بوده است.

سردبیر مینگهویی در مصاحبه‎ای آن‎لاین با Chinascope اظهار داشت: «تمرین‎کنندگان بسیاری در چین وجود دارند. چالشی که در کسب ارقام واقعی داشتیم، اجرای یک نظرسنجی در مقیاسی گسترده، تحت آزار و اذیت حزب کمونیست بود.»

گفتنی است که تعدادی از بیانیه‎هایی که در مینگهویی منتشر شده توسط تمرین‎کنندگان چینی‎ای نوشته شده که مایلند تا اسنادی را که تحت شکنجه‎ی پلیس امضا کرده‎اند، باطل کنند.

در‎طول آزار و اذیت فالون دافا، مقامات رژیم هدف خود را «تغییر» تمرین‎کنندگان تعیین کردند. مرحله‌ی کلیدی در این فرآیند، اجبار تمرین‎کنندگان زندانی به امضای سند به اصطلاح کناره‎گیری است که به موجب آن فرد قسم می‎خورد که فالون دافا را ترک کند.

۱۸ ژانویه، مینگهویی گزارش داد که تا به آن روز ۵۲۵.۷۶۴ اظهاریه‎ی ابطال از تمرین‎کنندگان سرزمین اصلی چین که قبلاً «سند ترک فالون دافا» را امضا کرده بودند را دریافت کرده است. این رقم نشان‎دهنده‎ی گستردگی و البته ناشناخته بودن تعداد افراد زندانی توسط رژیم کمونیست در دوره‌ی آزار و اذیت است. این تعداد نشان می‎دهد که حداقل بسیاری از افراد زندانی شده، مورد شکنجه قرار گرفته و مجبور به امضای بیانیه‎ی ایدئولوژیکی شده‎اند. همچنین افرادی هستند که این بیانیه را امضا کرده‎اند اما از موضع خود کنار نرفته‎اند که این نیز نشان‎دهنده‎ی تعداد بیش‎تری از تمرین‎کنندگانی است که مورد بازداشت‎های خودسرانه و شکنجه قرار گرفته‎اند که مجموع آن به میلیون‎ها نفر می‎رسد.

کسانی که این بنرها را در سطح شهرهای چین نصب می‎کنند، خود را در خطر دستگیری و آزار پلیس قرار می‎دهند. مینگهویی گزارش داده است که «ونگ شینگمِی»، زنی۶۰ ساله از استان «شاندونگ» چین،۱۴  بار در طول این سال‎ها دستگیر شده است. در یکی از این موارد، پلیس محلی وی را در هنگام شب در حال نصب بنرهایی در خیابان دستگیر کرده است. وی ۱۵ روز در ایستگاه پلیس نگه داشته شد و مورد ضرب و شتم افسران پلیس قرار گرفت.

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «فالون دافا خوب است»، شهر «ژانگجیاکو»، استان هبی چین؛ ۸ مه ۲۰۱۵.

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «آسمان، حزب کمونیست چین را نابود خواهد کرد»،شهری در استان جیلین چین؛ مه ۲۰۱۵.(Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «جهان، روز جهانی فالون دافا را گرامی می‎دارد»، مه ۲۰۱۵. (Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «فالون دافا خوب است»؛ پکن، چین. مه ۲۰۱۵.

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «حقیقت، نیک‎خواهی، بردباری خوب است»، استان هبی. ۸ مه ۲۰۱۵. (Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «جهان، روز ۱۳ مه، روز جهانی فالون دافا را گرامی می‌دارد»؛ «تانگشان»؛ استان هبی. مه ۲۰۱۵.(Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «جهان، روز جهانی فالون دافا را گرامی می‎دارد»؛استان «هیلانجیانگ». مه ۲۰۱۵.(Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «حقیقت، نیک‎خواهی، بردباری خوب است»؛ مغولستان داخلی. مه ۲۰۱۵. (Minghui.org)

 

آزار و اذیت فالون دافا
عبارت روی بنر: «فالون دافا خوب است»؛ استان گوئژو. مه ۲۰۱۵.(Minghui.org)

 

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی