logo_eet

نگهداری از لاکپشت‌‏های در معرض تهدید در باغ وحش تورنتو

اپک تایمز فارسی

 تخم لاکپشت‌‏های بلندینگ، پس از جمع آوری از مکان‌‏های ناامن در اطراف شهر تورنتو به باغ وحش این شهر برای نگهداری و مراقبت فرستاده شد.

مسئولین باغ وحش در این باره گفتند :«تخم این لاکپشت‌‏ها از مکان‌‏های ناامنی از جمله محیط‌‏های ساخت و ساز جمع آوری شده است.»

لاکپشت بلندینگ یکی از گونه‌‏های در معرض تهدید در انتاریو است که درصورت جدی نگرفتن عواملی که باعث کاهش جمعیت آن می‌‏شود به احتمال زیاد به گونه‌‏ی در معرض خطر ملحق خواهد شد. از مهم ترین عوامل تهدید کننده این حیوان می‌‏توان به از دست دادن زیستگاه، وسایل نقلیه، و راکون و روباه به دلیل خوردن تخم آن، اشاره کرد.

تخم لاکپشت‌‏های در معرض خطر توسط اعضای پارک کانادا، دانشگاه تورنتو، سازمان حفاظت و وزارت منابع طبیعی و جنگلداری تورنتو جمع آوری و پس از آن در باغ وحش تا زمانی که تخم‌‏ها به لاکپشت تبدیل شوند، نگهداری می‌‏شود.

باغ وحش در این خصوص گفت :«چهار تخم لاکپشت بین ۲۹ جولای و ۳ آگوست از تخم بیرون آمدند. هنگام تولد این لاکپشت‌‏ها به اندازه‌‏ی دو حبه قند وزن داشتند. اما بعداً می‎توانند به طول حدود ۲۲ سانتی متر و وزن متوسط ۱.۳ کیلوگرم رشد کنند. »

جوجه لاکپشت‌‏ها از یک حوض کوچک پوشیده شده با برگ گیاهان و جایگاه کوچکی در کنارش در باغ وحش استفاده می‌‏کنند.

در حال حاضر لاکپشت‌‏ها تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند توسط باغ وحش نگهداری می‌‏شوند. اما پس از بزرگ شدن، همگی به تالاب پارک ملی شهری « Rouge» فرستاده می‌‏شوند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *