Search
Asset 2

هشدار پزشکان در تورنتو برای وجود بیماری لایم از انواع ساس و کنه

بیماری لایم تورنتو کانادا دانش آموزان
(Photo By Getty Images)
بیماری لایم تورنتو کانادا دانش آموزان
(Photo By Getty Images)


با پایان یافتن مدارس و شروع فصل تابستان، پزشکان تورنتو به والدین برای کمک و محافظت از کودکان به دلیل شیوع احتمالی بیماری لایم در این فصل هشدار دادند.

دکتر «دیوید مکوئن» به کودکان در فضای باز و مناطق پوشیده از درخت موارد زیر را توصیه می‌‌‌‏کند:

پوشیدن لباس‌‌‌‏های با رنگ روشن

پوشیدن شلوارهای بلند و بلوزهای آستین بلند

استفاده از جوراب‌‌‌‏های ساق بلند

استفاده از مواد دافع حشرات مانند « DEET»

دکتر مکوئن روز پنجشنبه ضمن هشدار به والدین گفت: «سازمان بهداشت عمومی تورنتو انواع ساس و کنه در جزیره «Algonquin» و پارک «Morningside» پیدا کرده است.»

به گفته‌‌‌‏ی وی این کنه‌‌‌‏ها با دارا بودن باکتری می‌‌‌‏توانند باعث بیماری لایم شوند. اوایل این هفته کنه‌‌‌‏های یافت شده به آزمایشگاه ملی میکروبیولوژی در وینیپگ برای آزمایش فرستاده شد و انتظار می‌‌‌‏رود نتایج آن در چند هفته‌‌‌‏ی آینده منتشر گردد.

با این وجود دکتر مکوئن تأکید کرد که خطر ابتلا به بیماری لایم در تورنتو همچنان پایین باقی مانده است و اکثر انواع ساس و کنه‌‌‌‏ آلوده نیست.

به گزارش سی تی وی نیوز درحالی که  این هشدار به عنوان یک اقدام احتیاطی انجام گرفته است؛  «رایان برد»، سخنگوی انجمن مدارس تورنتو گفت که در حال حاضر هیچ موردی از بیماری لایم در میان دانش آموزان این شهر شناخته نشده است.

سال گذشته، آزمایشات تشخیص انواع ساس و کنه در دره‌‌‌‏ی «Rouge» برای وجود بیماری لایم مثبت اعلام شد. همچنین انواع ساس و کنه با پاهای سیاه در انواع اندازه در انتاریو حامل این بیماری هستند.

علائم بیماری لایم از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ اما علائم اولیه‌‌‌‏ی آن معمولاً یک تا دو هفته پس از گزارش رخ می‌‌‌‏دهد. علائم این بیماری همچنین می‌‌‌‏تواند پس از سه روز گزیدگی ظاهر شود، و یا پس از یک ماه آشکار گردد. علائم آن شامل تب، سردرد، درد عضلات و مفاصل، خستگی و تغییر شکل محل گزیده شده است.

اگر این بیماری درمان نشود، می‌‌‌‏تواند در محدوده‌‌‌‏ی زمانی معین به ورم مفاصل، بی حسی و حتی فلج منجر شود و ماه‌‌‌‏ها تا سال‌‌‌‏ها ادامه یابد.

آژانس بهداشت عمومی کانادا می‌‌‌‏گوید که در حالی که مرگ و میر ناشی از بیماری لایم خیلی رایج نیست، اما مواردی گزارش شده است.

اپک‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی