Search
Asset 2

دیدگاه: اگر به کووید۱۹ مبتلا شده‌اید، لطفاً واکسن نزنید

پروتئین‌های بنابر گفته‌های جراح قلب، دکتر هومن نورچشم، پروتئین‌های ویروسی ناشی از ابتلای پیشین به کووید، می‌توانند در بدن فرد بیمار، ب
(Lisa Maree Williams/Getty Images)

بنابر گفته‌های جراح قلب، دکتر هومن نورچشم، پروتئین‌های ویروسی ناشی از ابتلای پیشین به کووید، می‌توانند در بدن فرد بیمار، به‌ویژه در رگ‌های خونی ریه‌ها و مغز، باقی بمانند.

طی پژوهشی بین‌المللی با شرکت ۲۰۰۲ نفر، مشخص شد افرادی که پیش از دریافت واکسن به کووید۱۹ مبتلا شده بودند، پس از واکسینه شدن عوارض جانبی شدیدی را تجربه کرده و واکنش شدیدی از خود نشان دادند.

دکتر هومن نورچشم مکررا به سازمان غذا و دارو هشدار داده که «خطری بالقوه و واضح»، افرادی که پیش از دریافت واکسن به کووید۱۹ مبتلا شدند را تهدید می‌کند.

موضوع به آنتی‌ژن‌های ویروسی باز می‌گردد که پس از ابتلای طبیعی به این بیماری، در بدن فرد مبتلا باقی می‌مانند؛ پس از دریافت واکسن، بدن واکنش نشان می‌دهد و ممکن است سیستم ایمنیِ فعال شده توسط واکسن، سبب التهاب در بافت‌هایی شود که این آنتی‌ژن‌ها در آن‌ها وجود دارند.

ممکن است پوشش داخلی رگ‌های خونی ریه‌ها و مغز در خطر چنین التهاب‌ها و آسیب‌هایی که می‌تواند منجربه بروز عوارض ترومبوآمبولی شوند، قرار داشته باشد.

دکتر نورچشم معتقد است که اشخاص باید پیش از واکسینه شدن، از نظر وجود یا عدم وجود پروتئین‌های ویروسی SARS-CoV-2 مورد غربالگری قرار بگیرند و واکسیناسیون برای افراد مبتلا به کووید، فارغ از داشتن علائم، و افرادی که به تازگی از بستر این بیماری برخاسته‌اند به تعویق بیافتد.

تابحال مقامات بهداشتی ایالات متحده در رقابت برای واکسینه کردن تمام جمعیت بزرگسال این کشور، میلیاردها دلار از سرمایه‌های مالیات دهندگان را در این راه صرف کرده‌اند که عموم مردم را متقاعد کنند تا صرف نظر از اینکه قبلا به SARS-CoV-2، ویروس عامل کووید۱۹ مبتلا شده‌اند یا نه، واکسینه شوند.

بااین‌حال، از این روی که حداقل یک دانشمند به سازمان غذا و داروی ایالات متحده هشدار داده که «خطری بالقوه و واضح» افرادی که پیش از واکسینه شدن به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند را تهدید می‌کند، این موضوع جای تأمل دارد.

دکتر هومن نورچشم – جراح قلب – به سازمان غذا و دارو هشدار داده که غربالگری اولیه برای شناسایی پروتئین‌های ویروسی SARS-CoV-2، می‌تواند خطر آسیب‌ها و مرگ و میر ناشی از دریافت واکسن، برای افرادی که پیش از واکسینه شدن به این بیماری مبتلا شده‌اند را کاهش دهد؛ زیرا این واکسن ممکن است باعث بروز پاسخ نامطلوب سیستم ایمنی در این افراد شود.

متاسفانه، آژانس‌های بهداشتی همچنان بر واکسیناسیون عمومی تأکید می‌کنند؛ حتی اگر فرد از طریق ابتلای قبلی به این بیماری، ایمنی طبیعی بدست آورده باشد.

نوشته: دکتر جوزف مرکولا، موسس Mercola.com است.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات اپک‌تایمز  نیست.

مطالب دیگر:

سازمان غذا و دارو: شهروندان آمریکایی می‌توانند کووید۱۹ را مانند آنفولانزا درنظر بگیرند

آرای تقلبی کافی برای تغییر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شناسایی شد (بخش ۲)

دیدگاه: من اکنون یک نویسنده شوروی هستم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی