Search
Asset 2

پرورش اردک در کانادا با رشد تقاضای مصرف کنندگان افزایش یافت

(JONATHAN NACKSTRAND:AFP:Getty Images)
(JONATHAN NACKSTRAND:AFP:Getty Images)

با وجود افزایش واردات ارزان، تولید کنندگان اردک در کانادا در حال برنامه ریزی برای افزایش تولید خود به دلیل رشد تقاضای مصرف کننده‌‏ها هستند. تقاضا به دلیل درخواست بیشتر سرآشپزهای مشهور و بازگشایی بازار مکزیکی صورت گرفته است.

«لاک بروم» در کبک یکی از قدیمی ترین تولید کننده‌‏های اردک پکنی، ۳۰ میلیون دلار را صرف ساخت یک مرکز قدیمی برای تولید اردک کرده است که ظرفیت تولید سالانه آن طی پنج سال با تولید چهار میلیون پرنده، دو برابر خواهد شد.

انتاریو رقیب کینگ کول داک نیز قصد دارد برای افزایش محصول خود در این رقابت شرکت کند. همچنین انتظار می‌‏رود که ۳ تا از بزرگترین پرورش دهنده‌‏های اردک در کانادا، تولید کلی سالانه خود را با تغییر از سطح فعلی ۵.۵ میلیون اردک به دو برابر مقدار فعلی برسانند.

افزایش تقاضای اردک در کانادا به دلیل افزایش مصرف کنندگان و گرایش افراد بیشتر به انتخاب این غذای لذیذ صورت می‌‏گیرد.

نماینده لاک بروم که در سال ۱۹۱۲ تاسیس شده است در این باره گفت که نسل جوان در تلاش است که بیشتر و بیشتر محصولات مختلفی چون اردک را امتحان کند.

لاک بروم در کبک امیدوار است کار خود را از ماه نوامبر در نولتون، فونز پس از چهار ماه آتش سوزی و نابودی بخش‌‏های عملیات فرآوری، ادارات و یک فروشگاه خرده فروشی شروع کند. هم اکنون عملیات پردازش به طور موقت به یک شرکت در ایندیانا منتقل شده است.

اردک یکی از غذاهای پیشنهادی در رستوران‌‏های کانادا است، اما در کبک و لاک بروم یک غذای محبوب محسوب می‌‏شود.

بازار این محصول با ارائه به اشکال متفاوت چون گوشت تازه، سوسیس، پای اردک و.. به فراتر از محله چینی‌‏ها رفته و در حال حاضر در سوپر مارکت‌‏های کبک به فروش می‌‏رسد.

کانادا طی توافق با مکزیک در ماه مارس اعلام کرد که به تولیدکنندگان کانادا کمک می‌‏کند که به تدریج به فروش سالانه ۳ میلیون دلار محصولاتی چون مرغ تازه، بوقلمون و اردک برسند.

کینگ کول داک، بزرگترین تولید کننده گوشت اردک کانادا، همچنین در نظر دارد با هدف قرار دادن مکزیک صادرات این محصول را در بیرون از کبک افزایش دهد.

مدیر عامل شرکت «دبی کانزلمن» گفت: «اگر شرکت‌‏های تولید کننده، تولید محصولات خود را دو برابر کنند، ما باید دنبال بازارهای جدید بگردیم.»

وی همچنین گفت که بازار انتاریو به دلیل ورود مهاجران از کشورهایی مانند روسیه و جمهوری چک به دلیل محبوبیت اردک در آنجا در حال رشد است.

کینگ کول داک که موفق به پرورش ۲.۵ میلیون پرنده در یک سال شد، به تازگی یک مزرعه در تورنتو باز کرده است. این شرکت همچنین یک مدرسه با کلاس‌‏های آشپزی ماهانه برگزار کرده که توسط کانزلمن در برنامه‌‏های محبوب آشپزی در تلویزیون پخش می‌‏شود.

به دلیل محصولات گسترده کشور چین، با وجود افزایش تولید اردک در کانادا، این کشور همچنان در ابتدای راه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی