Search
Asset 2

چهار گام در ایجاد یک خانواده مهربان

خانواده مهربان
(shironosov/iStock)

۱_ در مورد اهمیت مهربانی و فوائد آن برای کودکان و نوجوانان و جوانان، مطالعه کنید و مطالبی را بخوانید.

۲_ فعالیت های خانوادگی محبت آمیز در خانه را مشخص کنید. این عمل با ثبت یک عمل محبت آمیز یا یک فعالیت خوشایند در روز پیشنهاد می شود. این فعالیت می تواند کمک کردن در ظرف شستن باشد، اجازه دادن به شخص دیگر برای اول انجام دادن کاری باشد، و حتی مراقبت از حیوانات و یا در آغوش گرفتن فردی برای اینکه احساس بهتر داشتن باشد و مانند آن.

بازدید از مکانها و کسب تجاربی که به ما احساس خوبی می دهند، مثل ملاقات پدربزرگ و مادربزرگ، یا رفتن به پارک، نیز مفید است.

۳_ تبادل تجربیات هفتگی

هر هفته زمانی را اختصاص دهید تا در محیط خانوادگی سهمی را بر عهده بگیرید. مهم نیست که این چه نوع کار روزانه ای باشد. چیزی که مهم است این است که به اندازه ای در امور شراکت کنید تا همه از همدیگر اعمال محبت آمیز یاد بگیرند و بفهمند خودشان هم باید این اعمال محبت آمیز را انجام بدهند و نسبت به زندگی شکرگزار باشند. کمک کردن به یکدیگر و تشویق یکدیگر برای کمک کردن و پاسخگویی به خوبی های دیگران موجب می شود که بتوانیم اعمال مان را معنادار کنیم.

۴_ پیدا کردن فرصت هایی برای تمرین

ممکن است این طور به نظر برسد که عملی نباشد همیشه زندگی روزانه شادی داشته باشید، اما امکان پذیر است که این تمرینات را حداقل گاه گاهی انجام دهید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی