Search
Asset 2

چهره مومیایی ۲۰۰۰ ساله احیا شد (ویدئو)

چهره مومیایی ۲۰۰۰ ساله احیا شد (ویدئو)
چهره مومیایی ۲۰۰۰ ساله احیا شد (ویدئو)

Mummy

اعضای تیمی به رهبری دانشگاه ملبورن استرالیا، چهره‌ی زن مومیایی که گفته می‌شود متعلق به ۲۰۰۰ سال پیش است، را بازسازی کردند.

بنابر اخبار منتشر شده، این پروژه زمانی شروع شد که توجه یکی از کارکنان به جمجمه پیچیده شده این زن که حدود یک قرن در زیرزمین نگهداری می‌شد، جلب شد. وی نگران شد که این سر می‌تواند از داخل بپوسد بدون اینکه کسی متوجه شود. محققان طی  تلاشی برای اسکن این جمجمه با حداقل آسیب به آن، بر اساس اینکه آن در شرایط خوبی باقی مانده، تصمیم گرفتند روی آن بیشتر کار کنند.

برای بازسازی و ساخت مدلی دقیق از جمجمه، داده‌ها از سیستم سی‌تی اسکن به چاپگر سه بعدی منتقل گردید. سپس ماکت به یک شبیه‌ساز با تخصص پزشکی قانونی، دارای توانایی تشخیص بافت صورت زن بر اساس اطلاعات اجتماعی داده شد، که ساختمان عضلانی و چهره‌اش را با خاک رس درست کند. پس از آن سر با رزین پوشش داده شده، رنگ صورت بر اساس رنگ پوست غالب آن زمان به رنگ زیتونی تیره نقاشی و برای مو از قیطان‌‏های تیره رنگ استفاده شد.

گرچه ظاهر این زن تا حد زیادی بر اساس شخصیت زنی به نام «مریتامون»، تکمیل شده، محققان درحال بررسی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وضعیت سلامت و علت مرگ وی هستند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی