Asset 2

به نظر می‌رسد کاخ سفید تأیید می‌کند که هانتر بایدن هنوز هم در یک شرکت خصوصی چینی سهام دارد

رسانه‌های جریان اصلی اخبار دروغین؛ از تلاش برای ساختن رسوایی‌های جعلی، تا پنهان کردن رسوایی‌های واقعی همانند هانتر بایدن گرفتار شده‌اند.
هانتر بایدن، پسر جوبایدن (Win McNamee/Getty Images)

به نظر می‌رسد دبیر مطبوعاتی کاخ سفید تأیید می‌کند که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور جو بایدن، هنوز هم سهام یک شرکت سهامی خاص چینی را در اختیار دارد.

زمانی‌که در نشست خبری روز جمعه از جن پساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، در رابطه با سهم هانتر بایدن در «صندوق سرمایه‌گذاری سهام بوهای هاروِست آر‌اس‌تی شانگهای» که به اختصار «شرکای بی‌اچ‌آر» خوانده می‌شود، پرسیده شد، او چنین پاسخ داد: «او برای به ثمر نشستن سرمایه‌گذاری خود تلاش کرده است.»

این اظهارات، گزارش اولیه دیلی‌کالر مبنی بر این‌که هانتر بایدن هنوز سهام این شرکت چینی را در اختیار دارد را تأیید می‌کند.

 پس از آن، پساکی سعی کرد سؤالات بعدی خبرنگاران در رابطه با هانتر بایدن را جهت‌دهی کند و چنین افزود: «من قاطعانه به شما می‌گویم که او یک شهروند عادی است. از شما می‌خواهم که اگر سؤالات بیشتری در رابطه با او دارید، از وکلای او در خارج از این‌جا بپرسید.»

هانتر بایدن به درخواست اپک‌تایمز برای پاسخ‌دهی در این زمینه، پاسخی نداد.

جورج مسیرز، وکیل پسر رئیس جمهور، در بیانیه‌ای در ۱۳ام اکتبر ۲۰۱۹ گفت که هانتر بایدن قصد دارد تا ۳۱ام اکتبر ۲۰۱۹ از هیئت مدیره بی‌اچ‌آر استعفاء دهد.

اسناد تجاری نشان می‌دهند که هانتر بایدن در ۲۰ام آوریل ۲۰۲۰ هیئت مدیره را ترک کرده است.

با این حال، او هنوز ده درصد سهام این شرکت چینی را از طریق شرکت خود، «اسکنیتلیز ال‌ال‌سی» در اختیار دارد.

بر اساس اسناد شرکتی واشنگتن دی سی که توسط دیلی‌کالر به دست آمده است، هانتر بایدن تنها مالک اسکنیتلیز ال‌ال‌سی است که سود دریافت می‌کند.

رئیس‌جمهور به جیک تاپر، خبرنگار سی‌ان‌ان، گفته بود که خانواده او برای جلوگیری از تضاد منافع، از تجارت خارجی خودداری خواهند کرد.

او در مصاحبه ۳ام دسامبر ۲۰۲۰ گفت: «پسرم و خانواده من در هیچ کسب و کاری و کارآفرینی که با تضاد منافع همراه باشد و یا به نظر برسد که چنین است، مشارکت نخواهند داشت. گرچه [آنان] فاصله مناسبی از ریاست جمهوری و دولت دارند.»

بر اساس ارزیابی‌های «هوشمندانه‌ترین انتخاب‌های بایدن»، بایدن باید موضوع سهام هانتر بایدن در شرکت شرکای بی‌اچ‌آر را روشن کند.

ایوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده، در مراسم دریافت حکم خود، عنوان کرد که حزب کمونیست چین «در برخی موضوعات» دشمن ایالات متحده است.

او گفت: «چین در برخی موضوعات دشمن ما محسوب می‌شود و رفتاری خصمانه دارد و در موضوعات دیگر، مانند تغییرات آب و هوایی و غیره، ما سعی در همکاری با آنان داریم.»

مطالب دیگر:

دادگاه عالی آمریکا شکایات مربوط به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را در کنفرانس فوریه بررسی خواهد کرد

نخستین پُست ترامپ در شبکه‌های اجتماعی پس از ترک کاخ سفید

توقیف میلیون‌ها ماسک و کیت‌ آزمایش تقلبی چینی توسط گمرک آمریکا

اخبار مرتبط