Search
Asset 2

یک فعال حقوق بشر تاج دختر شایسته‌ی کانادا را بر سر گذاشت(+ویدئو)

مراسم تاج گذاری آناستازیا لین، دختر شایسته سال 2015 کانادا
مراسم تاج گذاری آناستازیا لین، دختر شایسته سال 2015 کانادا (Screenshot via face book)
مراسم تاج گذاری آناستازیا لین، دختر شایسته سال 2015 کانادا
مراسم تاج گذاری آناستازیا لین، دختر شایسته سال ۲۰۱۵ کانادا (Screenshot via face book)

مراسم دختر شایسته‌ی سال ۲۰۱۵ کانادا ، روز شنبه ۲۶ اردیبهشت در ونکوور کانادا برگزار شد. در این مراسم تاج دختر شایسته بر سر«آناستازیا لین» گذاشته شد.

آناستازیا متولد چین است و یک کمپین برای حقوق بشر تشکیل داده و در کانادا برای آزادی مذاهب فعالیت می‌کند و می‌‏خواهد صدایی باشد برای کسانی که صدایشان شنیده نمی‌‏شود.

لین یک بازیگر، مدل و فعال حقوق بشر است. وی همچنین یک فیلم از وضعیت حقوق بشر در مورد کشور مادری‌‏اش چین، درست کرده که در مورد فرو ریختن مدارس در زلزله‌ی سیچوان چین است.

لین در یکی از ویدئوهای کمپین انتخاباتی‌اش در مورد این فیلم گفت: « نحوه‌‏ی ساخت ساختمان مدارس در چین، به قدری زیر استاندارد بود که به محض وقوع زلزله مدارس فرو ریختند. این حادثه باعث شد که من شروع به مطالعه بیشتر در مورد حقوق بشر کردم.»

آناستازیا در یک سریال تلویزیونی کانادایی به نام «Big shorts» نیز بازی کرده است. این سریال طنز در مورد پشت پرده‌ی برنامه‌های ساخته شده در تلویزیون دولتی چین «CCTV» است.

 وی همچنین اخیراً در فیلمی درخصوص زنان تمرین کننده‌ی روش معنوی فالون‌‏دافا (فالون‌‏گونگ) که به خاطر عقایدشان در چین زندانی شده‌اند و توسط حزب کمونیست چین شکنجه می‌‏شوند، ایفای نقش کرده است.

آناستازیا لین، فعال حقوق بشر و دختر شایسته سال 2015 کانادا (Screenshot via Youtube)
آناستازیا لین، فعال حقوق بشر و دختر شایسته سال ۲۰۱۵ کانادا (Screenshot via Youtube)

آناستازیا در ویدئوی خود می‌گوید: «من چیز بسیار والایی را فهمیدم و آن این‌است که هر کدام از ما یک خود اصلی بسیار درست دارد.»

وی در ویدئوی خود دلیل نامزدیش به عنوان دختر شایسته‌ی کانادا این‌‏گونه ذکر کرد: «وقتی من به کانادا امدم ۱۳ ساله بودم. در آن وقت، روح آزادی را در اینجا بصورت واقعاً جذابی یافتم. من امتیاز کانادایی بودن را احساس کردم و از آزادی لذت بردم که خیلی از مردم دنیا از آن محروم هستند.»

لین درمراسم انتخاب دختر شایسته‌ی کانادا درسال۲۰۱۳ نیز مقام دوم را کسب کرد.

درمراسم انتخاب دخترشایسته‌ی۲۰۱۵ کانادا، وی تاج را از «آنورابورگلت» دخترشایسته‌ی سال۲۰۱۴ تحویل گرفت.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی