Search
Asset 2

۵ دلیل برای زیر سؤال بردن تاریخ

آنتیکی تریا یک دستگاه مکانیکی ۲۰۰۰ ساله است که برای محاسبه‌ی موقعیت‌های خورشید، ماه، سیاره‌ها و حتی زمان‌های بازیهای المپیک باستانی ساخته شده است. (Wikimedia Commons)
آنتیکی تریا یک دستگاه مکانیکی ۲۰۰۰ ساله است که برای محاسبه‌ی موقعیت‌های خورشید، ماه، سیاره‌ها و حتی زمان‌های بازیهای المپیک باستانی ساخته شده است. (Wikimedia Commons)

به ما در مدرسه آموختند که دایناسورها حدود ۶۵ میلیون سال پیش منقرض شدند؛ و پستانداران کوچک جان سالم به‌در بردند و سپس این پستانداران به پستانداران دیگر تکامل یافتند؛ تا اینکه در نقطه‌ای حدود ۲۵۰۰۰۰ سال پیش یک پستاندار میمون مانند به آنچه که امروز به عنوان انسان مدرن شناخته می‌شود تکامل یافت؛ اینطور نیست؟

اخیراً مصنوعاتی کشف شده است که این سؤال را مطرح می‌کند که آیا انسان زمانی بسیار طولانی‌تر از آنچه که ما در ابتدا تصور می‌کردیم وجود داشته است؟ و آیا اینکه انسان باستان همانطور که عموماً فرض می‌کنیم، در حقیقت زندگی بدوی داشته است؟

شاید زمان آن فرا رسیده است که کتاب‌های درسی تاریخ و علوم را تغییر دهیم.

در اینجا برخی یافته‌های ماقبل تاریخ که دانشمندان را در مورد تاریخ بشر دچار سردرگمی می‌کند ارائه شده است.

۱-مکانیزم آنتیکی تریا – ساخته شده در حدود ۲۰۰۰ سال پیش

آنتیکی تریا یک دستگاه مکانیکی ۲۰۰۰ ساله است که برای محاسبه‌ی موقعیت‌های خورشید، ماه، سیاره‌ها و حتی زمان‌های بازیهای المپیک باستانی ساخته شده است. (Wikimedia Commons)

با اینکه در سال ۱۹۰۱ کشف شده بود؛ تنها با استفاده از ابزارهای اسکن قرن ۲۱ بود که دنده‌های ظریف آن که از داخل به هم درگیر شده‌اند، کشف شد. این کامپیوتر باستانی که توسط یونانیان ساخته شده است، قادر است با دقت تغییرات نجومی را محاسبه کند.

۲- نقاشی‌های معدنی در غارها، کشیده شده در ۱۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ سال پیش

نقاشی‌های غار با قدمت ۱۰۰۰۰ ساله در واکامونیکای ایتالیا افرادی را نشان می‌دهد که گفته می‌شود لباس‌های فضانوردی پوشیده‌اند. (Wikimedia Commons)

در داخل غارهایی از سراسر جهان، نقاشی‌های ماقبل تاریخی از اجتماع با جزئیات گرافیکی و ماهیت غیرمنتظره – مانند مردمی که پیراهن، شلوار، چکمه و کلاه پوشیده‌اند – یافت شده است.

۳- چکش لندن با قدمت ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون ساله در پوششی از سنگ چندین میلیون ساله

بدلی از چکش لندن در اسلایدی ارائه شده توسط «دکتر داگ نیوتون» از یک سازمان غیرانتفاعی با عنوان مطالعات خلقت تثلیث. (Screenshot/YouTube)

در لندن در تگزاس در سال ۱۹۳۶ توسط دو کوهنورد یافت شد – این چکش (با کاربرد نامعلوم) تنها ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون ساله نیست، بلکه در پوششی از تخته سنگ چندین میلیون ساله یافت شده است.

۴- جای کفش با فسیل تریلوبیت (از بندپایان خرچنگی) – جای کفش که ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیون سال پیش به وجود آمده بود.

جای کفش فسیل‌شده بر روی یک تریلوبیت، که موجودی است از بندپایان دریایی که منقرض شده است. مشخص شده که تریلوبیت‌ها حدود ۲۶۰ میلیون سال پیش منقرض شده اند.

در ماه ژوئن ۱۹۶۸ یک جای کفش فسیل شده با فسیل تریلوبیت قرار گرفته در آن تقریباً غیرممکن را به اثبات می‌رساند؛ زیرا تریلوبیت‌ها ۲۸۰ میلیون سال پیش منقرض شدند. این جای کفش – که اندازه‌ی کفش پوشیده شده در آن ۱۳ است – چنین تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ میلیون سال پیش قدمت داشته باشد.

۵- رآکتور اتمی در جمهوری گابون آفریقا –  با قدمت ۱.۸ میلیارد ساله

جمهوری گابون (شاتراستاک)

در سال ۱۹۷۲ یک کارخانه‌ی فرانسوی که سنگ معدن اورانیوم را از «اوکلو» در گابون وارد می‌کرد دریافت که یک اورانیوم کلیدی تماماً تهی شده است، مانند اینکه قبلاً در آنجا یک واکنش هسته‌ای رخ داده است. دانشمندان از سراسر جهان برای مطالعه‌ی این پدیده به آنجا رفتند و یک رآکتور هسته‌ای زیرزمینی کشف کردند. برخی چنین فرض کردند که این یک رآکتور طبیعی بوده است، در حالی که بقیه چنین قلمداد کردند که این فرض بسیار غیرمحتمل می‌باشد. آن در نتیجه‌ی استخراج معدن کاملاً نابود شده و تنها رمز و رازی از آن باقی مانده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی