Asset 2

حامی چینی کارخانه خودروهای برقی در میشیگان آمریکا پروپاگاندای کمونیستی را تبلیغ می‌کند 

گسترش تبلیغات و پروپاگاندای حزب کمونیست چین در آمریکا
(PETER PARKS/AFP/GettyImages)

شرکت مستقر در چین که در حال راه‌اندازی کارخانه تولید باتری خودروهای برقی در میشیگان آمریکا است، تبلیغات و پروپاگاندای حزب کمونیست چین را گسترش می‌دهد. 

شرکت «Gotion High-Tech» که دفتر آن در چین است و در حال راه‌اندازی شعبه‌ای با نام «Gotion Inc» در آمریکاست گزارش‌ها و فیلم‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد کارکنانش در فعالیت‌های تبلیغی حزب کمونیست چین شرکت می‌کنند. 

بر اساس ویدئو های منتشر شده توسط این شرکت، برخی از کارمندان این شرکت مشت‌های خود را بالا می‌گیرند و به حزب کمونیست چین تعهد وفاداری می‌دهند. همچنین ویدئویی دیگر نشان می‌دهد که برخی دیگر از کارکنان با لباس‌هایی شبیه به ارتش سرخ در حال بازدید یک موزه هستند. 

بر اساس گزارش‌ها، شرکت Gotion تضمین کرده است که یک میلیارد دلار از حمایت مالیات‌دهندگان ایالات متحده برای ساخت کارخانه میشیگان، با هزینه کلی ۲.۴ میلیارد دلاررا پرداخت کند. 

نگرانی‌هایی درباره این معامله توسط ساکنان میشیگان، جمهوری‌خواهان و گروه‌های محیط‌زیست مطرح شده است. 

«مبارزه برای کمونیسم»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کارکنان شرکت «Gotion High-Tech» در تابستان ۲۰۲۱ با سفر به مکان‌هایی که برای یادبود انقلابی کمونیستی در چین ساخته شده، لباس‌های ارتش سرخ را پوشیدند و متعهد شدند که «تا آخر عمر برای کمونیسم بجنگند 

کارمندان در طی سفر خود به مرکز یادبود انقلابی چین در ماه ژوئیه ۲۰۲۱، به این شکل به حزب کمونیست چین اعلام علاقه کردند: «من، داوطلب پیوستن به حزب کمونیست چین، حمایت از پلتفرم حزب، رعایت مفاد آیین‌نامه حزب، انجام وظایف عضو، اجرای تصمیمات حزب، رعایت دقیق نظم و انضباط حزب، وفاداری به حزب هستم، قول می‌دهم تا زمانی که زنده‌ام برای کمونیسم مبارزه کنم، همیشه آماده باشم که همه چیز را فدای حزب و مردم کنم و هرگز به حزب خیانت نکنم.» 

در حالی که Gotion High-Tech به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداد، سخنگوی شرکت Gotion Inc به فاکس نیوز گفت که شرکت اصلی بودجه این سفرها را تامین نکرده است. 

این مقام به این نشریه گفت: «کارمندان فناوری پیشرفته Gotion در چین باشگاه‌های زیادی از جمله باشگاه‌های دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی و یک باشگاه مرتبط با سیاست دارند. هیچ یک از این باشگاه‌ها توسط Gotion High-Tech تأمین مالی نمی‌شوند و برخی از کارکنان به طور جداگانه برای سفر به مکان‌های تاریخی در چین از جیب خود پول می‌دهند 

چاک تلن، معاون تولید Gotion در آمریکای شمالی، در گذشته نگرانی‌ها در مورد ارتباط شرکت اصلی با حزب کمونیستی چین را رد کرده و گفته است که «شرکت  Gotion Inc متعلق به چین نیست 

به گزارش پولیتیکو، او در ماه آگوست گفت: «شایعاتی که درباره آوردن کمونیسم به آمریکای شمالی شنیده‌اید، ترس آفرین است و واقعاً چیزی بر اساس واقعیت ندارد 

همه شرکت‌ها در چین، از جمله شرکت‌های خارجی، طبق قانون ملزم به داشتن دفتر حزب کمونیست هستند که بر اقدامات شرکت نظارت کند. 

سندی که اخیراً از سوی شرکت Gotion به وزارت دادگستری ایالات متحده ارائه شده نشان می‌دهد که این شرکت تحت قانون ثبت نمایندگان خارجی ثبت شده است. 

این سند بیان می‌کند که شرکت Gotion که در کالیفرنیا مستقر است، «کاملاً تحت مالکیت و کنترل» شرکت Gotion High-Tech Co. Ltd است که در چین مستقر است. همچنین در این سند پرسیده شده که آیا این نماینده خارجی در « فعالیت‌های سیاسی» مشارکت خواهد داشت که پاسخ این شرکت مثبت بود. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی