Search
Asset 2

آیا سیستم ترمز خودروهای جدید «پورشه مَک‌‏آن» سلامتی سرنشینان را تهدید می‌‏کند؟

Porsche Macan (Porsche)
Porsche Macan (Porsche)
Porsche Macan

خبر بد برای دارندگان خودروهای جدید و لوکس پورشه. مدیریت کارخانه‌‏ی تولید کننده‌‏ی آلمانی خودروهای پورشه، دستور فراخوان جمع‌‏آوری ۲۵۰۰ خودرو تولیدی این کارخانه را صادر کرد.

این شرکت سیستم ترمز همه خودروهای تولیدی خود را مورد تست کیفیت قرار داد و پس از تست مشخص گردید که در برخی خودروها بوستر ترمز در طی فرآیند مونتاژ آسیب دیده است.

دومین نقص فنی در سال ۲۰۱۴

کارخانه‌‏ی پورشه در ماه مارس اعلام کرد که قصد دارد تا موتور خودروهای پورشه ۹۱۱ GT3 را مورد بررسی قرار داده و احتمالاً معاوضه نماید. از این رو به دارندگان این دسته از خودروهای اسپرت دستور توقف رانندگی داد. زیرا احتمال می‌‏رفت که این خودروها آتش بگیرند.

اگرچه شرکت پورشه اعلام کرده که خودروهایی که نقص فنی دارند توسط این شرکت مورد بازبینی و تعمیر قرار می‌‏گیرند؛ ولی این مشکلات باعث شده تا این کمپانی در رقابت با کمپانی فولکس واگن در سراشیبی اُفت گرفتار شود.

آیا سال ۲۰۱۴ سالی سیاه و ناموفق در صنعت خودرو بوده است؟

سال ۲۰۱۴ بیشترین آمار فراخوان از سوی کارخانجات سازنده‌‏ی خودرو را داشته است. شرکت جنرال موتورز اعلام کرد که در اوایل سال جاری، خودروسازی دیترویت به تنهایی بیش از ۱۱ میلیون دستگاه خودرو را در آمریکا فراخوانده است، که این مقدار تقریباً برابر با نیمی از آمار فراخوان خودرو در سال ۲۰۱۳ در دنیا می‌‏باشد.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی