Search
Asset 2

پایان درگیری‌ها در چابهار و راسک؛ کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای جیش العدل و نظامیان جمهوری اسلامی

معاون امنیتی وزیر کشور جمهوری اسلامی از پایان درگیری‌ها میان گروه جیش العدل و سپاه پاسداران در چابهار و راسک خبر داد و اعلام کرد که ده‌ها تن از مهاجمان و نیروهای نظامی در جریان این درگیری کشته و زخمی شده‌اند.
سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور (Irna)

معاون امنیتی وزیر کشور جمهوری اسلامی از پایان درگیری‌ها میان گروه جیش العدل و سپاه پاسداران در چابهار و راسک خبر داد و اعلام کرد که ده‌ها تن از مهاجمان و نیروهای نظامی در جریان این درگیری کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش ایلنا، مجید میراحمدی مدعی شده که «طبق برآوردهای فرماندهان میدانی، احتمالا ۱۹ تن از اعضای جیش العدل کشته شده‌اند و در واقع هیچ کدام جان سالم به در نبردند».

او افزوده که تاکنون تعداد نیروهای نظامی کشته شده، ۱۰ نفر است و چند تن از نظامیان مجروح حال مساعدی ندارند.

این در حالی است که گروه جیش العدل با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرده است که شمار تلفات نیروهای نظامی در مقرهای سپاه و فراجا در چابهار، راسک و پارود سرباز، دست‌کم ۲۰۰ تن است.

معاون امنیتی وزیر کشور همچنین ادعا کرده که بنابر گزارش‌های اولیه دستگاه‌های اطلاعاتی، مهاجمان ایرانی نیستند و ملیت واقعی و هویت آنها در حال بررسی است.

میراحمدی گفته که دو عامل پشتیبانی مهاجمان که زمینه حضور آنها برای عملیات در چابهار را فراهم کردند، غیرایرانی هستند و توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

او با اشاره به تلفات غیرنظامیان افزوده که یک مادر و دو کودک هدف تیراندازی قرار گرفته‌اند که حال یکی از دختران خردسال وخیم گزارش شده است.

رسانه‌هایی که اخبار مناطق بلوچ‌نشین را پوشش می‌دهند، ویدئوهایی منتشر کردند که نشان می‌دهد نیروهای حکومتی در حال خارج کردن پیکر شماری از اعضای جیش العدل از ساختمانی در چابهار هستند.

طبق این گزارش‌ها، این ساختمان در حوالی کلانتری ١١ و دریابانی جمهوری اسلامی در چابهار قرار دارد که هدف حمله جیش العدل قرار گرفته است.

حمله گروه جیش العدل به مواضع نظامی در شهرستان‌های چابهار و راسک از ساعات پایانی شامگاه گذشته آغاز شد. این درگیری‌ها بیش از سیزده ساعت ادامه داشت و در پی آن ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

رسانه‌های جمهوری اسلامی تصاویر شماری از نیروهای نظامی کشته شده در حمله جیش العدل به مقرهای سپاه و فراجا در راسک و چابهار را منتشر کردند.

هویت شماری از نظامیان کشته شده، «عباس میر» جانشین فرمانده کلانتری ۱۱ چابهار، «مسلم کریمی»، «جواد جهان بیکی»، «حسین انتظاریان»، «حسین سرسنگی»، «محسن حسن‌نژاد»، «محسن حسین نیا» و «حامد عبدالهی»، عنوان شده‌ است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی