Search
Asset 2

حسن شماعی‌زاده: آهنگ جدید منتشر نمی‌کنم تا حکومت مدعی نشود اوضاع آرام است 

حسن شماعی‌زاده، آهنگ‌ساز و خواننده مشهور ایرانی، در توییتر نوشت که آهنگ جدیدی منتشر نمی‌کند تا حکومت مدعی شود که اوضاع آرام و معمولی است.
حسن شماعی‌زاده، آهنگ‌ساز و خواننده مشهور ایرانی (Social Media)

حسن شماعی‌زاده، آهنگ‌ساز و خواننده مشهور ایرانی، در توییتر نوشت که آهنگ جدیدی منتشر نمی‌کند تا حکومت مدعی شود که اوضاع آرام و معمولی است. 

این هنرمند عرصه موسیقی پاپ ایرانی با انتشار تصویری از یک گفتگوی اینستاگرامی با یکی از طرفدارانش نوشت: «در اینستاگرام کامنت گذاشته که چرا آهنگ جدید منتشر نمی‌کنید 

او در پاسخ به این سؤال ضمن اشاره به کشته‌شدگان، زخمیان و آسیب‌دیدگان چشمی اعتراضات اخیر عنوان کرد: «زمانی که بچه‌های مردم کشته، به دار آویخته و کور می‌شوند و به دلایل واهی زندانی و مورد تجاوز قرار می‌گیرند آن وقت اهنگ جدید منتشر کنیم یعنی به رژیم کمک کنیم تا ادعا کند اوضاع آرام و معمولی است 

این هنرمند بارها نسبت به عملکرد حکومت جمهوری اسلامی انتقادهای خود را مطرح کرده و پس از اعتراضات سراسری در ایران نیز همواره در شبکه‌های اجتماعی از این اعتراضات حمایت کرده است. 

او پیش‌تر نیز درباره مصادره و تخریب خانه‌ای که در ایران به نام همسر و فرزندانش بود، خبر داده و نوشته بود: «خانه‌ام را نخرید، به زودی برمی‌گردم و خانه‌ام را پس می‌گیرم.» 

خانه او در سال ۱۳۷۲ با حکم حسینعلی نیری قاضی دادگاه انقلاب اسلامی تهران مصادره شد. در حکم دادگاه علت مصادره «مجهول‌المالک بودن ملک» به دلیل «عدم درآمد حلال» و اشتغال وی به «شغل کثیف خوانندگی» و سرودن آهنگ «نفرین بر جنگ» عنوان شده است. 

جمهوری اسلامی طی ماه‌های گذشته تمهیدات فراوانی برای عادی نشان دادن شرایط کشور به کاربسته است. 

در همین راستا در دی‌ماه گذشته وزارت ارشاد جلسه‌ای با تعدادی از خواننده‌ها و تهیه‌کننده‌های موسیقی پاپ و سنتی تشکیل داد و در این جلسه تهدیدآمیز از آنها خواسته شد هرچه زودتر یک قطعه موسیقی جدید منتشر کنند و همچنین آنها تهدید شدند در صورت امتناع از این دستور، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله خواهند شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی