Search
Asset 2

ران دیسانتیس: تحمیل ایدئولوژی چپ به برخی ایالت‌های آمریکا زوال تمدن را به دنبال داشته است

ران دیسانتیس، یکی از کاندیدای انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده معتقد است که «تحمیل ایدئولوژی چپ» به برخی ایالت‌ها و شهرهای آمریکا «زوال تمدن» را به دنبال خواهد داشت.
ران دیسانتیس، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری فلوریدا، فرماندار فلوریدا در 9 ژوئن 2023 در گرینزبورو در مراسم شام ایالت اولد شمال، GOP کارولینای شمالی، سخنانی را ایراد می کند.(Win McNamee/Getty Images)

ران دیسانتیس، یکی از کاندیدای انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده معتقد است که «تحمیل ایدئولوژی چپ» به برخی ایالت‌ها و شهرهای آمریکا «زوال تمدن» را به دنبال خواهد داشت. 

ران دیسانتیس در یک رویداد انتخاباتی در جمع هوادارانش با اشاره به سفری که به ایالت کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو داشته، معضلات اجتماعی این کلان‌شهر را ناشی از سیاست‌های چپ‌گرایانه مقامات این ایالت دانست. 

سانفرانسیسکو چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا و پس از نیویورک متراکم‌ترین شهر آمریکا از نظر جمعیت است. این شهر و ایالت کالیفرنیا توسط مقامات وابسته به حزب دموکرات اداره می‌شوند. 

ران دیسانتیس درباره تجربه سفرش به سانفرانسیسکو خطاب به جمعیت گفت: «افراد بسیاری را در این شهر فنتانیل (نوعی ماده مخدر) استفاده می‌کنند، مردمی را می‌بینید که کراک می‌کشند، می‌بینید که کسب‌وکارها کساد و تعطیل شده‌اند و وقتی کسی را در حال اجابت مزاج در پیاده‌رو می‌بینید، این بسیار ناراحت‌کننده است 

او در ادامه عنوان کرد: «این یک تمدن در حال زوال بود و این اتفاق تصادفی نیفتاد. این نتیجه سیاستمداران چپ است که ایدئولوژی چپ را در شهرها و ایالت‌های سراسر این کشور تحمیل می‌کنند 

این کاندیدای ریاست‌جمهوری در ادامه گفت: «جالب بود… در هر گوشه‌ای یک فعال چپ وجود دارد. برخی از این افراد مرا می‌شناسند 

دیسانتیس اضافه کرد: «اما آتش‌نشان‌ها در سانفرانسیسکو مرا تشویق کردند» و با همان استقبال از سوی افسران پلیس «به دلیل دفاع از اجرای قانون» مواجه شدم. 

او در ادامه تأکید کرد که «اگر آن افراد مسئول بودند، احتمالاً شهر در وضعیت خوبی قرار می‌گرفت. اما این‌طور نیست. شما این ایدئولوژی چپ را دارید که اکنون در سراسر کشور گسترش‌یافته است 

او در ادامه این مراسم به موضوع جنگ اوکراین پرداخت و تأکید کرد که ولادیمیر پوتین یک «شخص شرور» است، اما در عین حال خرج‌کردن پول در خارج از کشور آن هم در زمانی که آمریکا نمی‌تواند از مرزهای جنوبی خود دفاع کند، زیر سؤال برد. او گفت در صورت انتخاب‌شدن از ارتش برای انجام آن استفاده خواهد کرد. 

دیسانتیس در ادامه افزود که مرز جنوبی اولویت دفاعی او خواهد بود و پس از آن نیز به دنبال نوسازی ارتش خواهد بود. او همچنین موضوع چین را یکی دیگر از اولویت‌های خود اعلام کرد. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی