Asset 2

افزایش نگرانی از موج جدید کووید ۱۹ در چین؛ سرازیر شدن کودکان به بیمارستانها با علائم کرونا 

افزایش کودکان مبتلا به تب بالا، سرفه و حتی علائم عفونت ریه در بیمارستانهای چین
آزمایش کووید۱۹ در چین در 19 ژوئیه 2022 (STR/AFP via Getty Images)

گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های چینی و شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد که بیمارستان‌های چین مملو از کودکانی با تب بالا، سرفه و حتی علائم عفونت ریه هستند و بیماری این کودکان به اعضا خانواده آنها نیز سرایت کرده است. 

با توجه به علائم گزارش شده، عدم شفافیت مقامات و فقدان آزادی مطبوعات در چین، مردم مشکوک شده‌اند که این کشور مجدداً با موج دیگری از کووید ۱۹ روبرو شده است. 

خبرگزاری آنلاین چینی Hongxing News که به دولت شهر چنگدو تعلق دارد، اعلام کرد که ظرفیت بخش کودکان بیمارستان اول هانگ‌ژو تا ساعت ۸:۳۰ صبح در تاریخ ۱۷ اکتبر تکمیل شده است. دکتر جیانگ چونمینگ، مدیر بخش کودکان، به رسانه‌های محلی گفت که در دو ماه گذشته، تعداد بیماران کودک حدود ۱۰۰۰ نفر در روز بوده است. 

آخر هفته گذشته تعداد مراجعات سرپایی به ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ نفر رسید و در حالی که بسیاری از کودکان منتظر بستری شدن بودند، تخت خالی در بخش ‌های بیمارستان وجود نداشت. 

همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های پکن در ۱۲ اکتبر اعلام کرد که پکن شاهد دوره ای از شیوه «پنومونی مایکوپلاسما» است که انتظار می رود در ماه نوامبر به اوج خود برسد. 

یک پزشک در بیمارستان کودکان هنان در ۲۰ اکتبر به اپک تایمز گفت: «تمامی تخت‌های بیمارستان پر شده» و بیمارستان کاملاً رزرو شده است و بیماران زیادی که اغلب کودک هستند از «پنومونی مایکوپلاسما» رنج می‌برند. 

آقای لی، یک معلم مدرسه ابتدایی در شانگهای نیز به اپک تایمز گفت: «اکنون، بسیاری از مردم دچار سرماخوردگی و تب هستند. در کلاس من بیش از ۴۰ دانش آموز وجود دارد، اما فقط ۱۲ نفر به مدرسه می آیند. چند فرزند از اقوام من هم تب دارند و بزرگترها هم مبتلا هستند. کودکان بزرگسالان را آلوده می کنند و کل خانواده ها آلوده می شوند.» 

یک متخصص اطفال در ژنگ ژو نیز با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی چینی در ۱۶ اکتبر گفت که بیش از ۱۰۰ بیمار را در یک روز در کلینیک سرپایی ویزیت کرد که اغلب کودکان بودند و بسیاری از آنها «عفونت ریه» داشتند. 

نام‌های جدید برای کووید ۱۹

پس از آنکه حزب حاکم کمونیست چین به طور ناگهانی سیاستهای سخت‌گیرانه در برابر کرونا و اقدامات محدودکننده خود را که به سیاست «کووید صفر» شناخته می‌شد، در دسامبر گذشته کنار گذاشت، سرزمین اصلی چین شیوع گسترده کووید ۱۹ را تجربه کرد که باعث مرگ افراد بیشماری از جمله تعداد زیادی از افراد مسن شد که قبل از مرگ به «عفونت ریه» مبتلا شده بودند. 

از آن زمان، هرگاه بیمارستان‌ها مملو از بیمارانی می‌شوند که علائم مشابه کووید۱۹ دارند، مقامات حزب کمونیست چین برای توجیه این وضعیت تعریف تازه ای ارائه میدهند و مدعی می شوند که به طور مثال «آنفولانزا»، «نورو»، «فارنژیت ملی» و اکنون «پنومونی مایکوپلاسما» شیوع پیدا کرده است زیرا زیرا آزمایش «پیسی‌آر» اجباری کووید ۱۹ لغو شده است. 

با این حال بسیاری از مردم چین با ابراز تردید در رابطه با نام‌های جدیدی که معرفی می‌شوند، شیوع بیماری را با کووید ۱۹ مرتبط می‌دانند. 

کووید ۱۹ در  ابتدا در چین به دلیل اینکه علائم آن در ابتدا و در سال ۲۰۱۹ از شهر ووهان در استان هوبی گسترش یافت، «سرماخوردگی ووهان» نامیده می‌شد،  

آقای لی، یک معلم مدرسه ابتدایی در شانگهای، اعتقاد دارد که «پنومونی مایکوپلاسما» که در حال گسترش است کووید ۱۹ تغیر نام یافته است. 

خانم ژو، یک معلم مدرسه راهنمایی در سرزمین اصلی چین، نیز گفت که همه معتقدند که به اصطلاح «پنومونی مایکوپلاسما» همان کووید۱۹ است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی