Search
Asset 2

خالص و استاندارد نبودن بنزین دست‌‏فروشان

(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
پس‌‏از اعلام نرخ جدید بنزین سهمیه‌‏ای، به نظر می‌‏رسد بسیاری از رانندگان برای پرهیز از صف‌‏های طولانی خرید بنزین اقدام به خرید از دست‌‏فروشان می‌‏کنند. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)


رئیس اتحادیه‌‏ی جایگاه‌داران سوخت کشور با افزایش عرضه‌‏ی بنزین دست‌‏فروشان، بر خالص نبودن این بنزین‌‏ها تأکید کرد. این بنزین با موادی دیگر مانند روغن سوخته مخلوط و موجب دود کردن اگزوز خودروها می‌شود.

به گزارش ایسنا، «بیژن حاج محمدرضا»، ضمن اعلام این خبر گفت: «طبق دستورالعمل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و اتحادیه‌‏ی جایگاه‌داران، مسئولان جایگاه‌ها به هیچ وجه نباید بنزین را در ظرف عرضه کنند.»

 پس‌‏از اعلام نرخ جدید بنزین سهمیه‌‏ای، به نظر می‌‏رسد بسیاری از رانندگان برای پرهیز از صف‌‏های طولانی خرید بنزین اقدام به خرید از دست‌‏فروشان می‌‏کنند. این امر باعث عرضه‌‏ی بنزین در حاشیه‌‏ی بزرگراه‌های شهرهای بزرگی چون تهران شده است.

با افزایش این روند، حاج محمدرضا، عرضه‌‏ی بنزین، گاز و گازوییل را در داخل ظرف ممنوع و عملی غیرقانونی دانست و در ادامه گفت: «برخورد با دست‌فروشان در حوزه‌‏ی اختیارات دولت و نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی می‌تواند طبق قوانین فروش خارج از شبکه با دست‌‏فروشان برخورد کنند.»

همچنین وی درباره‌‏ی عرضه‌‏ی بنزین در ظرف در جایگاه‌های عرضه سوخت افزود: «به هیچ وجه جایگاه‌داران اقدام به ارائه‌ی سوخت در ظرف، به جز در موارد خاص نمی‌کنند.»

برخی‌‏از مسئولان، افزایش دست‌‏فروشان بنزین را ناشی‌‏از عرضه‌‏ی غیر قانونی کارت بنزین می‌‏دانند.

در این راستا «حسین هاشمی»، معاون ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت، از باطل شدن ۶ میلیون کارت سوخت خبر داد. کارت‌های سوخت باطل شده به خودروهای فرسوده، موتورسیکلت‌های فرسوده یا فاقد پلاک ملی و خودروهای فاقد هویت مربوط می‌‏شود. گفته می‌‏شود با باطل شدن این تعداد کارت‌ سوخت، روزانه ۶ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی خواهد شد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی