Search
Asset 2

حالات ما، غذاهای ما

Shutterstock*
Shutterstock*
Shutterstock*


خوردن غذا به‌‏طور حتم هر حیوانی را آرام‌‏تر و سست‌‏تر می‌‏کند. این فرآیند برای انسان نیز صدق می‌‏کند. گرسنگی حیوانات را تحریک پذیر و در حالت آماده‌‏باش قرار می‌‏دهد. دلیل دعوای جفت‌‏ها بر سر مکانی که قرار است در آن غذا بخورند، همین موضوع است.

مریل گاردنر، استاد بازاریابی در دانشگاه دلاور می‌‏گوید: « ما به‌‏خاطر احساسات مختلف غذا می‌‏خوریم و در انواع شرایط مختلف که به نوبه خود با احساسات ما مرتبطند غذا می‌‏خوریم.»

گاردنر نویسنده‌‏ی «یک تحقیق» جدید که در مجله‌‏ی روانشناسی مصرف کننده به‌‏چاپ رسیده، بر روی موضوع انتخاب غذا و خلق‌‏وخوی انسان تحقیق کرده و به نظر می رسد که رابطه‌‏ی پایداری بین احساسات منفی و غذاهای ناسالم وجود دارد. آن‌‏چه که کمتر مشخص است این است که وقتی در حالت مثبتی هستیم، تمایل به مصرف چه نوع غذاهایی داریم.

گاردنر می‌‏گوید: «هنگامی که شما خلق‌‏وخوی خوبی دارید، به چشم‌‏انداز والاتری می‌‏نگرید. جنگل را می‌‏بینید و نه درختان را… وتمام این‌‏ها زمانی‌‏که حال خوبی ندارید تحت تأثیر قرار می‌‏گیرند.»

دکتر لی‌‏گیبسون، پروفسور روانشناس از دانشگاه روهَمپتون لندن، با این‌‏که این نتایج برای وی جذاب بوده است، ولی با آن مخالف است.

دلایل دقیقی که نشان دهد چرا خوردن غذای سالم ممکن است منجر به خوشحالی شما شود، روشن نیست. اما دکتر لی‌‏گیبسون ادعا می‌‏کند که اگر قصد دارید غذای سالم‌‏تر بخورید و به آن ادامه دهید، این کار می‌‏تواند شما را در حالت فکری خوبی قرار دهد. وی همچنین بیان می‌‏کند: «دستیابی به هدف‌‏ها فقط بخش و جزئی از یک تجربه‌‏ی احساسی است.»

اصل این مقاله در سایت آتلانتیک به چاپ رسیده و می‌‏توانید اصل این مقاله را در این‌‏جا مطالعه بفرمایید.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی