Search
Asset 2

بیست و چهارمین سالگرد آغاز آزار و شکنجه فالون گونگ به‌دست رژِیم چین؛ حمایت قانونگذاران آمریکا از این گروه معنوی 

سالگرد آغاز آزار و شکنجه پیروان گروه معنوی فالون گونگ توسط رژیم چین
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در رژه‌ای برای بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد آزار و اذیت نظم معنوی در چین در محله چینی نیویورک در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۳ شرکت می‌کنند.(Mark Zou/The Epoch Times)

قانونگذاران و مقامات سابق ایالات متحده همزمان با بیست و چهارمین سالگرد آغاز آزار و شکنجه پیروان گروه معنوی فالون گونگ توسط رژیم چین، فشار وحشتناک و مداوم پکن بر پیروان این گروه را محکوم و تأکید کردند که سرکوب این گروه معنوی حتی به سواحل آمریکا هم رسیده است.   

نمایندگان ایالات متحده گفتند که پیروان فالون گونگ در چین با وجود تحمل وحشیگری‌های رژیم کمونیستی، باید به ایمان خود پایبند بمانند و بدانند که آمریکایی‌ها همیشه از آزادی عقیده دفاع خواهند کرد. 

در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹، حزب کمونیست چین یک کارزار سراسری در تمام این کشور برای از بین بردن روش معنوی فالون گونگ به راه انداخت. 

پیش از آن، فالون گونگ، تمرینی که ریشه در باورهای سنتی چینی درباره رشد معنوی دارد و شامل تمرین‌های مدیتیشن بر پایه اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری است، توجه بسیاری از چینی‌ها را به خود جلب کرده بود و تخمین زده می‌شد که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون پیرو دارد.

تمرین کنندگان فالون گونگ
تمرین کنندگان فالون گونگ (Mark Zou/The Epoch Times)

سام براون بک، نماینده سابق ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی، گفت، رژیم کمونیستی ملحد، محبوبیت این گروه را تهدیدی برای کنترل مطلق خود در نظر گرفت و با خشونت بی‌سابقه‌ای پیروان این روش معنوی را تحت آزار و شکنجه قرار داد. 

ده‌ها میلیون‌ها پیرو فالون گونگ از سال ۱۹۹۹ به بعد، از نظر جسمی، مالی و اجتماعی تحت فشار شدید و وحشتناکی قرار گرفتند. 

این فشارها شامل اخراج اجباری، جدایی از خانواده، بازداشت، آزار و اذیت، تحت نظر قرار گرفتن، کار اجباری، شکنجه، و برداشت اجباری اعضای بدن است و تعداد بسیار زیادی از تمرین کنندگان فالون گونگ کشته شده‌اند. 

در سال ۲۰۱۹، یک هیئت متخصص مستقل مستقر در لندن، به این نتیجه رسید که رژیم چین سال‌هاست که از اعضای بدن زندانیان عقیدتی در مقیاس قابل‌توجهی برای پیوند عضو استفاده می‌کند، رویه‌ای که امروز نیز ادامه دارد. مشخص شد که تمرینکنندگان فالون گونگ که بازداشت شده‌اند، منبع اصلی این اندام‌ها هستند. 

اشلی هینسون عضو مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: «مردم در حال ناپدید شدن هستند. اگر سن و شرایط مناسبی داشته باشند، ناپدید می‌شوند تا اعضای بدن آنها در اختیار افراد ثروتمند چین قرار گیرد. این افراد به دلیل انجام چیزی که به آن اعتقاد دارند ناپدید می‌شوند 

اسکات پری نماینده دیگر مجلس آمریکا برداشت اجباری اعضای بدن را «غیر قابل توصیف» خواند و گفت «با این حال، حزب کمونیست چین بدون هیچ عواقبی این کار را با شهروندان خود انجام می‌دهد و ما می‌رویم با آنها دست داده و معاملات تجاری انجام می‌دهیم 

سام براون بک گفت که در ابتدا فکر می‌کرد کشتن افراد برای اعضای بدن‌شان ممکن است اغراق‌آمیز باشد. اما همان‌طور که او تحقیقات بیشتری انجام داد و گزارش‌های بیشتری از چین منتشر شد، متوجه شد که این حقیقت دارد. 

او در ادامه افزود: «این یک‌رویه وحشیانه است که در جهان امروز و توسط دومین اقتصاد بزرگ جهان انجام می‌شود و اقدامی است که روی جلادهای قرون وسطی را سفید کرده است و شما به آنها اجازه می‌دهید هم زمان با اینکه در حال برداشت اجباری اعضای بدن هستند، بخشی از جامعه جهانی باشند. این مسخره است و با این حال ما این اجازه را می‌دهیم 

تیم بورچت نماینده دیگر مجلس امریکا نیز تأکید کرد که جنایات حزب کمونیست چین به برداشت اجباری اعضای بدن ختم نمی‌شود. او افزود: «برداشتن اجباری اعضای بدن، سقط جنین‌های اجباری، و کار اجباری فقط نوک کوه یخ است. اگر کمی عمیق‌تر بگردیم، چیزهای بیشتری را کشف خواهیم کرد.» 

سرکوب فراملی

آزار و شکنجه فالون گونگ محدود به مرزهای چین نیست. 

در ایالات متحده، مقامات فدرال تلاش‌های مخفیانه رژیم چین برای ساکت کردن تمرین کنندگان فالون گونگ که مشغول اطلاع‌رسانی در مورد سرکوب این گروه بودند را مختل کردند. 

در ماه آوریل، اف‌بی‌آی دو شهروند نیویورکی را به اتهام اداره یک ایستگاه پلیس مخفی حزب کمونیست چین در محله چینی منهتن دستگیر کرد. 

بر اساس گزارشی که توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در اسپانیا منتشر شده این ایستگاه یکی از بیش از ۵۰ «مرکز خدمات پلیس خارج از کشور» رژیم چین در سراسر جهان است. 

یک ماه بعد، وزارت دادگستری ایالات متحده دو نفر را در کالیفرنیا به اتهام رشوه‌دادن به یک مقام دولتی برای پیشبرد کمپین اهداف حزب کمونیست چین در سرکوب و آزار و اذیت پیروان فالون گونگ در خاک ایالات متحده دستگیر کرد. 

تام تیفانی عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به تمرین کنندگان فالون گونگ در سرزمین اصلی چین گفت: امیدوارم ایمان خود را حفظ کنید، زیرا ما در آمریکا همیشه از کسانی که به آزادی مذهبی اعتقاد دارند دفاع خواهیم کرد. 

وی افزود: «امیدوارم که آنها این بارو را حفظ کنند که روزی می‌توانند مردمی آزاد باشند و از یوغ کمونیسم خارج شوند.» 

نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان نیز در نامه حمایتی خود به طرفداران فالون گونگ، «کار خستگی‌ناپذیر آنها در دفاع از آزادی مذهبی و آگاهی‌بخشی درباره آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ» را تحسین کرد. 

خانم پلوسی نوشت: «تعهد آمریکا به حقوق بشر در چین، دو حزبی، دو مجلسی و تزلزل ناپذیر استو ما همیشه در دفاع از حقوق بشر در سراسر جهان هوشیار خواهیم بود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی