Search
Asset 2

متحدشدن ۱۱ نهاد حکومتی برای جلوگیری از «دور دور» جوانان 

جلوگیری از گردش جوانان در یکی از مناطق تهران توسط تعدادی از نهاد‌های حکومتی
(Public Domain)

تعدادی از نهاد‌های حکومتی در یک همکاری مشترک با یکدیگر قصد دارند که با گردش جوانان در یکی از مناطق تهران مقابله کنند. 

بر اساس تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، در تعدادی از خیابان‌های منطقه یک تهران بنرهایی نصب و توسط آنها به شهروندان از محدودیت ساعت فعالیت مغازه‌داران و تردد خودروها در این مناطق خبر داده شده است. 

بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده این اقدام با تصمیم شورای تامین شهر تهران انجام شده اما در تصاویر منتشر شده از این بنرها نام ۱۱ نهاد حکومتی از جمله وزارت کشور جمهوری اسلامی، قوه قضاییه جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی‌ورانندگی، سپاه پاسداران، شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مجریان و حامیان این طرح مطرح شده است. 

در این بنرها عنوان شده که پایان فعالیت کلیه صنوف در محدوده «بلوارهای اندرزگو، کاوه، صبا» و «خیابان شریعتی و محدوده‌های همجوار»، ساعت ۲۳:۳۰ است. 

در بند دیگری از این اطلاعیه همچنین از بسته شدن کلیه دوربرگردان‌های این محدوده شهری تهران هر شب از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح روز بعد خبر داده شده است. طبق این اعلامیه دلیل بستن دوربرگردان‌ها جلوگیری از «دور، دور زدن»های شبانه اعلام شده است. 

در بخش دیگری از این اطلاعیه، آمده است: هرگونه تردد «بی‌هدف» وسایل نقلیه در محدوده جغرافیایی اعلام شده «تخلف و ممنوع» است. 

انتشار این خبر واکنش‌های فراوانی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و امیرطاهر حسینخان، سردبیر اسبق روزنامه شهروند با انتشار یک توییت قانونی بودن این اقدام را زیر سؤال برد. 

او در توییت خود نوشت: «یازده نهاد حاکمیتی متحد شدند تا جلوی دور دور در اندرزگو را بگیرند. کجای قانون مجازات اسلامی برای رفت و آمد خودروها در خیابان جرم نگاری دیده شده است؟ کدام مرجع قضایی این فعل را تخلف اعلام کرده است؟  هرگونه ایجاد محدودیت برای مردم باید منطبق بر مقررات و قانون م.ا باشد.» 

به دنبال اعمال محدودیت‌های فراوان از سوی حکومت جمهوری اسلامی برای جوانان در همه زمینه‌ها، در سال‌های اخیر پرسه‌زدن با خودرو در خیابان به یکی از تفریحات اصلی جوانان تبدیل شده که به «دور دور» مشهور شده است. بلوار اندرزگو و خیابان‌های اطراف یکی از مناطقی است که در ساعات پایانی شب به محل تجمع و دور دور جوانان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی