Search
Asset 2

آغاز رقابت‌های المپیک زمستانی

OLY-2014-SKIJUMP-MEN-TRAINING
(PETER PARKS/AFP/Getty Images)

رقابت‌های المپیک زمستانی امروز ۱۸ بهمن در شهر سوچی روسیه آغاز می‌شود. مراسم افتتاحیه‌ی رقابت‌ها در استادیوم ورزشی فیشت برگزارمی‌شود. زمان دقیق آغاز مراسم افتتاحیه، ۲۰:۱۴ به وقت مسکو است. گفتنی‌ست رهبران ۵۰ کشور جهان برای حضور در مراسم افتتاحیه در این استادیوم حضور خواهند داشت.

این اولین باری است که روسیه میزبان المپیک زمستانی می‌‌‏شود. بدین منظور این کشور با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار، ۳۸۰ پروژه‌ی زیرساختی از قبیل استادیوم‌های ورزشی، هتل‌ها، تأسیسات حمل و نقل، تأسیسات روشنایی کم‌مصرف، سیستم‌های هوشمند برق اضطراری و بسیاری دیگر را جهت آماده‌سازی و به‌روز رسانی محل برگزاری رقابت‌های المپیک زمستانی آماده کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، در بازدید خود از دهکده‌ی المپیک سوچی ضمن ابراز خرسندی بیان کرد: «این بازی‌‌‏ها یک پروژه بزرگ ملی بوده ‌‌‏است.»

وی همچنین در مهمانی شامی که پنجشنبه شب به مناسبت افتتاحیه‌ی بازی‌ها برگزار شد، اعلام کرد که روسیه می خواهد که این پروژه المپیک به بهترین حالت انجام شود و همه اقدامات انجام گردد تا بازی های سوچی به یک رویداد شاد و به یاد ماندنی تبدیل شود.

بزرگ‌ترین نگرانی روسیه در حاشیه‌ی برگزاری رقابت‌های المپیک زمستانی، تهدیدهای تروریستی از سوی گروه‌های افراطی است. روسیه با به‌کار‌گیری ۴۰‌هزار مأمور پلیس، سعی در تأمین امنیت رقابت‌ها دارد. گفتنی‌ست امریکا نیز در تأمین امنیت این رقابت‌ها با روسیه همکاری می‌کند.

همچنین «بان کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد با حضور در شهر سوچی، گرمکن ورزشی با آرم المپیک را بر تن کرد و با در دست داشتن مشعل بازی‌ها مسافتی را دوید.

ایران با ۵ ورزشکار در بخش آلپاین و صحرانوردی در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی