Search
Asset 2

خانواده دیپلمات سوئدی زندانی در ایران خواستار توجه بین‌المللی برای آزادی او شدند 

خانواده یوهان فلودروس، دیپلمات سوئدی اتحادیه اروپا که اکنون بیش از ۵۰۰ روز است در ایران بازداشت شده با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی او شدند.
یوهان فلودروس، دیپلمات سوئدی اتحادیه اروپا (Twitter)

خانواده یوهان فلودروس، دیپلمات سوئدی اتحادیه اروپا که اکنون بیش از ۵۰۰ روز است در ایران بازداشت شده با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی او شدند. 

خانواده این سوئدی بازداشت شده اعلام کرد: «امروز در سی و سومین سالروز تولد یوهان، او باید با ما باشد و جشن بگیرد. او باید فوراً آزاد شود و به خانه بیاید 

در این بیانیه عنوان شده که «یوهان فلودروس، از آوریل سال گذشته بدون هیچ اتهامی در زندان بدنام اوین ایران گروگان گرفته شده است. او یکی دیگر از قربانیان الگوی نگران کننده ایران در گروگان‌گیری اتباع خارجی برای اهداف سیاسی شده است.» 

خانواده این شهروند سوئدی نوشتند: «به احتمال زیاد این اولین بار است که یک کارمند اتحادیه اروپا توسط ایران به این شکل بازداشت می‌شود. خانواده، دوستان و حامیان یوهان خواستار توجه فوری بین‌المللی برای آزادی فوری و بازگشت ایمن او به اروپا هستند.» 

آنها در بیانیه خود به شرایط نگهداری این کارمند اتحادیه اروپا در زندان نیز اشاره کردند و افزودند که او در سلولی با نور ۲۴ ساعته نگهداری شده و نیازهای او برای جیره غذایی کافی، پیاده‌روی در بیرون، معاینات پزشکی و موارد دیگر رعایت نمی‌شود. 

به گفته خانواده یوهان فلودروس «قرار گرفتن او در معرض هوای تازه و نور خورشید تنها به سه ساعت و نیم در هفته محدود می‌شود. با بی‌توجهی آشکار به دستورالعمل‌های بین‌المللی، او بیش از ۳۰۰ روز را در سلول انفرادی گذرانده است.» 

در این بیانیه عنوان شده که «یوهان فلودروس همچنین از ملاقات‌های کنسولی با سفارت سوئد به جز موارد اندکی منع شده است. از ماه فوریه امسال یعنی ۱۰ ماه پس از بازداشتش، او تازه اجازه پیدا کرد ماهی یک بار به مدت بسیار کوتاهی با خانواده‌اش تماس تلفنی بگیرد 

آن‌ها همچنین عکسی از یوهان فلودروس را منتشر کردند که در تنها تماس تصویری او در زندان گرفته شده است و اضافه کردند: «اجازه تماس تلفنی تنها پس از چندین بار اعتصاب غذا به او داده شد. این تماس‌ها که باید به زبان انگلیسی باشد کاملا کنترل می‌شود و اگر «اشتباهی روی دهد» تماس بلافاصله قطع می‌شود؛ تماس ویدئویی نیز تنها یک بار برقرار شده است.» 

به تازگی نیویورک تایمز خبرداد یوهان فلودروس، کارمند اتحادیه اروپا و شهروند سوئد، ۵۰۰ روز است که در ایران در بازداشت است و این دستگیری بیش از یک سال توسط مقامات سوئد و اتحادیه اروپا مخفی نگه داشته شده است. 

پس از آن جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نام دیپلمات زندانی را نیز اعلام و تأکید کرده است که او برای این اتحادیه کار می‌کرده و در ایران زندانی است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی