Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: رفتار رژیم با تحریم تغییر نمی‌کند

رضا پهلوی، فرزند شاه فقید ایران در در نشست «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران»
رضا پهلوی، فرزند شاه فقید ایران در در نشست «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» (SOCIAL MEDIA)

شاهزاده رضا پهلوی در نشست «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» گفت: «فشارآوردن و تحریم رژیم» باهدف تغییر رفتار آن نتیجه ندارد و اتلاف وقت است. 

شاهزاده رضا پهلوی روز دوشنبه ۲۱ اسفند در نشست اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران، (NUFDI که با عنوان «حمایت حداکثری» برگزار شد گفت مردم ایران بخشی از راه‌حل و رژیم جمهوری اسلامی بخشی از مشکل است. 

وی در توضیح اهمیت راهبرد «حمایت حداکثری» گفت مردم در داخل ایران اصلی‌ترین و مهم‌ترین ابزار تغییر هستند. به گفته شاهزاده رضا پهلوی «دی‌ان‌ای» جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که این رژیم هیچ ارتباطی با منافع ملی ایران ندارد. 

شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از سخنانش به تبعیض‌های گوناگونی که بر گروه‌های اجتماعی مختلف در ایران اعمال می‌شود، از جمله تبعیض‌های جنسی، جنسیتی و مذهبی، اشاره و تأکید کرد از مهم‌ترین وظایف یک حکومت سکولار – دموکرات در ایران ازبین‌بردن این تبعیض‌ها است. 

به گفته وی اگر در ایران یک حکومت دموکراتیک تأسیس شود، ایران دیگر به‌عنوان یک کشور «دردسرساز» عمل نخواهد کرد، بلکه در مقام کشوری حضور خواهد داشت که حامی «صلح» است، چون به گفته او، حکومت‌های دموکراتیک به دنبال «جنگ» و «نزاع» با دیگران نیستند. 

او توضیح داد که مشکل جمهوری اسلامی تنها برنامه هسته‌ای‌اش نیست و باید تمهیداتی چید که تمام مشکلاتی که این حکومت به وجود آورده از میان برداشته شود. 

شاهزاده رضا پهلوی در ارتباط بااهمیت تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت این امر نه‌تنها سبب تضعیف ماشین سرکوب در داخل ایران و نیز کاهش فعالیت‌های رژیم در خارج از مرزهای ایران می‌شود، بلکه تسریع فرایند پیوستن بدنه سپاه به مردم موجب سرنگونی رژیم خواهد شد. 

وی با اشاره به «فاجعه بعثی زدایی» در عراق که طی آن ارتش بازمانده از رژیم صدام منحل شد، تأکید کرد راه‌حل در «فروپاشی کنترل‌شده» و نه آنارشی و بی‌نظمی است. 

به گفته شاهزاده رضا پهلوی باید این امکان را به اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داد تا پس از سقوط جمهوری اسلامی، آینده‌ای برای خود در ایران متصور باشند و از این طریق ریزش نیروهای وفادار به حکومت ایران محقق شود. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی