Asset 2

مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در قفس؛ زاکربرگ ۴ شهریور را پیشنهاد داد 

مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ
ایلان ماسک و مارک زاکربرگ (Wikimedia/Persian Epoch Times)

مارک زاکربرگ در پاسخ به دعوت ایلان ماسک برای مبارزه تن‌به‌تن این دو غول عرصه فناوری و شبکه‌های اجتماعی تاریخ ۴ شهریور را برای این مبارزه پیشنهاد داد. 

این دو میلیاردر حوزۀ فناوری چند هفته پیش ظاهراً توافق کردند در قالب یک «مبارزه در قفس» به شکل تن‌به‌تن با هم مواجه شوند. 

روز گذشته ایلان ماسک با انتشار پستی در توییتر که اکنون به X تغیر نام داده خبر داد که «مبارزه زاک و ماسک به صورت زنده در X پخش خواهد شد.» او همچنین مدعی شد که تمام عواید این مبارزه صرف امور خیریه خواهد شد.

او همچنین در یک توییت دیگر نوشته بود که در طول روز و در حین کار وزنه می‌زند تا برای مبارزه آماده شود. 

در مقابل مارک زاکربرگ نیز با انتشار پستی در شبکه اجتماعی خودش «تردز» که به‌تازگی راه‌اندازی کرده ضمن بازنشر تصویری از توییت روز گذشته ایلان ماسک که گفته بود دارد با وزنه زدن در حین کار برای مبارزه آماده می‌شود، نوشت: من همین امروز هم آماده‌ام. وقتی اولین‌بار من را به چالش کشید، تاریخ ۲۶ اوت (۴ شهریور) را پیشنهاد دادم، اما او هنوز این تاریخ را تأیید نکرده است. 

او همچنین در یک پست دیگر با انتشار تصویری از توییت دیگر ماسک که او در آن به پخش زنده این مبارزه در پلتفرم X اشاره کرده بود، با کنایه خطاب به ماسک نوشت: «آیا بهتر نیست از یک پلتفرم قابل‌اطمینانتر استفاده کنیم که واقعاً امکان کسب درآمد برای خیریه را داشته باشد؟» 

مارک زاکربرگ تمرینات هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) را از سر گذرانده است و چند ماه پیش نیز اعلام کرد برای نخستین‌بار یک تورنمنت ورزش جوجیتسو را تمام کرده و تصاویرش را در اینستاگرام، شبکه اجتماعی متعلق به خود، منتشر کرد. 

وقتی یکی از کاربران «ایکس» از ایلان ماسک پرسید این مبارزه چه سودی دارد، او پاسخ داد: «این یک‌جور جنگ متمدنانه است. مردها جنگ را دوست دارند.» 

چندی پیش وقتی موضوع این مبارزه تن‌به‌تن از سوی ایلان ماسک مطرح شد زاکربرگ از او خواست محل پیشنهادی خود برای این مبارزه را برای او بفرستد و ماسک در پاسخ گفت «وگاس اکتاگن». این مکان محلی برای برگزاری مسابقات قهرمانی هنرهای رزمی ترکیبی است. 

هنوز مشخص نیست که این مبارزه به صورت واقعی برگزار می‌شود یا فقط در حد رجزخوانی در شبکه‌های اجتماعی باقی خواهد ماند و فقط برای جلب‌توجه بیشتر از سوی این دو میلیاردر مطرح شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی