Search
Asset 2

سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی به آمریکا و انتقاد از دولت بایدن به‌دلیل صدور ویزا برای او 

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی (Irna)

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، شب گذشته در حالی «برای رایزنی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی» وارد نیویورک شد که ارائه ویزا به او از سوی دولت بایدن با انتقاداتی همراه شد. 

جونی ارنست سناتور جمهوری‌خواه سنای امریکا در واکنش به این اقدام در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «تروریست‌های مورد حمایت ایران به نیروهای نظامی ما حمله کرده‌اند و در حال حاضر آمریکایی‌ها را گروگان گرفته‌اند اما دولت بایدن به یک مقام ارشد ایرانی روادید اعطا کرده است و با آغوش باز از این حکومت در خاک ایالات متحده استقبال می‌شود 

او در ادامه تصریح کرد: «چنین مماشاتی، باید پایان یابد 

از سوی دیگر مارک والاس، نماینده اسبق ایالات متحده در سازمان ملل و مدیر سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، نیز با انتقاد از حضور امیرعبداللهیان در نیویورک در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «او که دستانش به خون آمریکایی‌ها آلوده است، نباید اجازه ورود به خاک آمریکا را دریافت می‌کرد 

والاس همچنین از هتل میلنیوم هیلتون منهتن، محل اقامت امیرعبداللهیان، خواست تا این مقام جمهوری اسلامی و هیات همراه او را اخراج کند و خواهان تحریم این هتل شد. 

حسین امیرعبداللهیان در بدو ورود به نیویورک در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا مدعی شد که وزیر خارجه برزیل، به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت، از او دعوت کرده بود که در نشست دیروز شورای امنیت شرکت کند. 

حسین امیرعبداللهیان اضافه کرد که به دلیل برگزاری نشست ۳+۳ قفقاز جنوبی در تهران او نتوانست به نیویورک سفر کرده و در نشست شورای امنیت شرکت کند. 

رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی گزارش دادند که او برای «رایزنی‌های بین‌المللی درباره وخامت اوضاع غزه» به آمریکا سفر کرده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی