Search
Asset 2

پیام سه معترض محکوم به اعدام پرونده «خانه اصفهان» خطاب به مردم: نگذارید ما را بکشند 

سه معترض زندانی خانه اصفهان سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی و مجیدکاظمی
سه معترض زندانی خانه اصفهان سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی و مجیدکاظمی (Twitter)

سه معترض زندانی پرونده موسوم به «خانه اصفهان» با انتشار دست نوشته‌ای از مردم ایران خواستند که آنها را حمایت کرده و مانع اجرای حکم اعدام آنان شوند. 

این سه زندانی که در دست‌نوشته خود را «بچه‌های ایران» معرفی کرده‌اند، از داخل زندان اصفهان نوشته‌اند: «سلام. از همشهریان و هم‌وطنان عزیز تقاضا داریم نگذارید ما را بکشند. ما به یاری شما نیاز داریم. به حمایت شما نیازمندیم 

از سوی دیگر منابع خبری گزارش دادند که صبح امروز ۲۷ اردیبهشت‌ماه، در تماس با خانواده‌های صالح میرهاشمی، مجید کاظمی و سعید یعقوبی، سه زندانی پرونده «خانه اصفهان»، به آنها اطلاع داده شده که می‌توانند برای ملاقات حضوری با این زندانیان محکوم به اعدام به زندان مراجعه کنند.  

طی هفته اخیر این دومین بار است که به خانواده‌های سه زندانی ملاقات حضوری داده می‌شود و این نگرانی شدید خانواده‌ها را برای اجرای احتمالی حکم اعدام در صبح روز بعد (پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه) برانگیخته است.  

پخش دوباره «اعترافات اجباری» این سه متهم در هفته جاری، نگرانی از اجرای حکم این زندانیان را افزایش داده است.  

پس از انتشار گزارش‌هایی از احتمال اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی، تعدادی از شهروندان و خانواده‌های این زندانیان برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام این سه نفر یکشنبه‌شب در اطراف زندان مرکزی اصفهان تجمع کردند.   

متهمان پرونده «خانه اصفهان» در ارتباط با کشته شدن سه بسیجی در ۲۵ آبان سال گذشته (۱۴۰۱) در میدان نگهبانی محله «خانه اصفهان» بازداشت و محاکمه شدند و دیوان عالی جمهوری اسلامی در ۱۹ اردیبهشت‌ماه حکم اعدام آنها را تایید کرد.   

به تازگی یک فایل صوتی از مجید کاظمی، یکی از این زندانی‌ها منتشر شد که در این فایل صوتی مجید کاظمی می‌گوید زیر شکنجه ناچار به اعتراف شده است. او در این فایل صوتی با تشریح برخی از این شکنجه‌ها عنوان کرد که علاوه بر شکنجه جسمی، او را تهدید کرده بودند که اگر اتهاماتش را نپذیرد، اعضای خانواده‌اش را هم اعدام می‌کنند.  

سازمان عفو بین‌الملل نیز در بیانیه‌ای با تأکید بر این که این سه معترض از دسترسی به وکیل انتخابی محروم بوده‌‌اند و وادار به «اعترافات اجباری» شده‌اند، گفت که «محاکمه برگزار شده برای آنها به شدت ناعادلانه بوده است.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی