logo_eet

درمان دردهای مُزمن با مدیتیشن

درمان دردهای مُزمن با مدیتیشن
درمان دردهای مُزمن با مدیتیشن
درمان دردهای مُزمن با مدیتیشن. (*Shuterstock)

یک خانم ۳۶ ساله به نام «سارا کهو» که از کمردرد شدید رنج می‌‏برد، برای درمان بیماریش روش‌‏های مختلفی از قبیل انجام حرکات کششی، یوگا، طب سوزنی، داروهای مُسکن، مواد مخدر، عمل جراحی، حرارت و کمپرس و … را تجربه کرد، ولی نتیجه‌‏ای نداشت.

حالش به حدی بد بود که حتی نمی‌‏توانست بنشیند و توانایی ایستادن و دراز کشیدن هم نداشت. بسیار ضعیف شده بود و توان عضلاتش هم تحلیل رفته بود، به حدی که یک روز در ایستگاه مترو بیهوش شد.

او به مدت ۱۰ سال به کار مربی‌‏گری ورزش در یک مدرسه مشغول بود.

در اوایل ژانویه سال ۲۰۱۲، سارا کهو با یکی از هم‌‏کلاسی‌‏هایش به یک استودیو در خیابان مَنهَتن رفته بودند. آنها در حال تماشای  اجرای برنامه مربی‌‏شان «خانم امیلی فیچر» بودند که به زبان سانسکریت مشغول اجرای سرود جشن بود.

ریبون‌‏هایی آغشته به عطرهای خوشبو در فضا پخش شدند و آرامش خاصی در فضا حاکم شد. در حالی که کهو امیدش را برای بهبود بیماریش از دست داده بود، ناگهان در آن سالن سکوت حکم‌‏فرما شد و مراقبه آغاز گردید. از آن‌‏زمان ناراحتی او رو به بهبود گذاشت.

وی اظهار می‌‏کند زمانی‌‏که تمرینات و مدیتِیشن منظم را رها می‌‏کند، بیماریش همانند زمانی‌‏که تمرین نمی‌‏کرد، دوباره آشکار می‌‏شود. بنابراین تصمیم گرفته تا تمرینات و مدیتِیشن را به طور منظم انجام دهد.

اصل این مقاله در سایت آتلانتیک به چاپ رسیده که متن کامل آن را می‌‏توانید در اینجا مشاهده کنید.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *