Search
Asset 2

پس از صدور حکم مجرم‌ دانستن ترامپ، سرازیر شدن پول نقد باعث ازکارافتادن وب‌سایت کمک مالی شد

دقایقی پس از اینکه دادگاه نیویورک ترامپ را مجرم دانست، سیل کمک‌های مالی باعث شد که وب‌سایت اهدای کمک‌های مالی به‌طور موقت از دسترس خارج شود.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ در یک گردهمایی تبلیغاتی در وایلدوود، نیوجرسی، در ۱۱ مه ۲۰۲۴ سخنرانی می‌کند. (Jim Watson/AFP via Getty Images)

دقایقی پس از اینکه هیات منصفه در منهتن نیویورک دونالد ترامپ را به دلیل جعل سوابق تجاری مجرم شناخت، سیل کمک‌های مالی به کمپین ریاست‌جمهوری‌ او باعث شد که وب‌سایت اهدای کمک‌های مالی به‌طور موقت از دسترس خارج شود.

هیئت منصفه رئیس‌جمهور سابق را در ۳۰ مه در پرونده‌ای مجرم شناخت. در این پرونده ترامپ به ۳۴ مورد جعل سوابق تجاری به منظور مخفی کردن پرداخت‌های غیرقانونی به استورمی دانیلز بازیگر فیلم بزرگسالان، به عنوان بخشی از تلاش برای تأثیرگذاری بر ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، متهم شده بود.

تنها در عرض چند دقیقه پس از اعلام حکم هیئت منصفه، صفحه کمک مالی ترامپ یک خطای ۵۰۰ را نشان داد که در آن نوشته شده بود «چیزی دچار خطا شده است.» از کار افتادن این وب‌سایت منجر به گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای شد مبنی بر اینکه بسیاری از مردم به دلیل حمایت از ترامپ و خشم از حکم دادگاه، حمایت خود را با کمک مالی به رئیس‌جمهور سابق آمریکا نشان داده‌اند.

کمپین ترامپ بعدا تأیید کرد که این صفحه به دلیل سیل کمک‌های مالی از کار افتاده است و در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که در حال برطرف این مشکل هستند. مدتی بعد، در پست دیگری اعلام کرد که وب‌سایت دوباره در دسترس است.

سناتور جی.دی. ونس از حامیان سرسخت ترامپ، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بهترین راه برای مقابله با محاکمه ساختگی در حال حاضر، کمک مالی به کمپین ترامپ است.»

مانند آقای ونس، سایر جمهوری‌خواهان نیز این حکم را محکوم کردند. اما دموکرات‌ها و کمپین ریاست‌جمهوری بایدن به این حکم با رضایت واکنش نشان دادند.

مایکل تایلر، مدیر ارتباطات بایدن و هریس ۲۰۲۴ در بیانیه‌ای گفت: «دونالد ترامپ همیشه به اشتباه فکر می‌کرد که هرگز با عواقب نقض قانون برای منافع شخصی خود مواجه نخواهد شد.»

یکی از وکلای ترامپ قبل از صدور حکم هیئت منصفه به سی‌ان‌ان گفت که تیم حقوقی وی آماده است تا به سرعت درخواست تجدید نظر دهد و پرونده را در اختیار دادگاه استیناف نیویورک قرار دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی