Search
Asset 2

ترامپ از مبارزات انتخاباتی بایدن در  تیک‌تاک پیشی گرفت؛ پنج میلیون دنبال‌کننده در چهار روز

حساب کاربری دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی تیک‌تاک پس از چهار روز به تعداد بیش از پنج میلیون دنبال‌کننده رسید.
(David Dee Delgado/Getty Images)

حساب کاربری دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی تیک‌تاک پس از چهار روز به تعداد بیش از پنج میلیون دنبال‌کننده رسید. این در حالی رخ داد که طی روزهای اخیر هیات منصفه دادگاه عالی نیویورک او را در پرونده «پرداخت حق‌السکوت» مجرم شناخته بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با انتشار پستی درباره شرکت او در یک مبارزه UFC، اولین حضور خود در تیک‌تاک را اعلام کرد و در کمتر از سه روز، حساب کاربری او به مراتب از کمپین بایدن پیشی گرفته است.

شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» آمریکا با انتشار این خبر نوشت که این نشانه اولیه قدرت رئیس جمهور سابق در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در میان نسل زِد است.

روزنامه ایندیپندنت انگلیسی نیز با اشاره به اینکه ترامپ در سال ۲۰۲۰ و پایان دوره ریاستش در کاخ سفید، تلاش نافرجامی برای حذف تیک‌تاک از فروشگاه‌های اینترنتی انجام داد، نوشت که او اکنون باید خوشحال باشد که این تلاش‌ها در دادگاه به چالش کشیده و توسط دولت بایدن کنار گذاشته شد.

دفاع ستاد انتخاباتی ترامپ از حضور او در تیک‌تاک

رئیس جمهور سابق ایالات متحده روز شنبه به شبکه اجتماعی تیک‌تاک پیوست و به سرعت ۵.۲ میلیون دنبال کننده کسب کرد و از حدود ۳۵۷هزار دنبال کننده کمپین بایدن گذشت.

در عرض یک روز، این صفحه از نظر فالوورها از حساب کمپین بایدن پیشی گرفت و تا صبح دوشنبه بیش از ۱۰ برابر کمپین بایدن فالوور جمع آوری کرد.

اولین پست ترامپ در تیک‌تاک ۶۳ میلیون بازدید داشت – شش برابر تعداد بیننده اولین پست کمپین بایدن، که برای اولین بار چهار ماه پیش همزمان با مسابقات سوپرباول آمریکا منتشر شد و جو بایدن در حال پاسخ دادن به سوالات فوتبالی بود.

شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» نوشته است که استقبال ترامپ از تیک‌تاک می‌تواند به کمپین او در تلاش‌هایش برای جلب نظر بخش‌هایی از رای‌دهندگان جوان‌تر نسل زِد کمک کند.

اواخر ماه آوریل، سناتورهای آمریکا با ۷۹ رأی موافق در برابر ۱۸ رأی مخالف لایحه واگذاری یا ممنوعیت تیک‌تاک را که در بسته کمک‌های خارجی قرار گرفته بود، تصویب کردند.

این لایحه به بایت دانس، شرکت مادر تیک‌تاک، یک سال فرصت می‌دهد که اپلیکیشن خود را به فروش برساند؛ در غیر این‌صورت، این اپلیکیشن از اپ‌استورهای موبایلی و سرویس‌های میزبانی وب حذف خواهد شد.

بحثی که در ایالات متحده پیرامون لایحه تیک‌تاک وجود دارد، به امنیت ملی و آزادی بیان مربوط می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی