Search
Asset 2

اشغال پایگاه‌‏های نظامی اوکراین توسط ارتش روسیه

اشغال پایگاه‌‌‏های نظامی اوکراین توسط ارتش روسیه. (اسکرین‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
اشغال پایگاه‌‌‏های نظامی اوکراین توسط ارتش روسیه. (اسکرین‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
اشغال پایگاه‌‌‏های نظامی اوکراین توسط ارتش روسیه. (اسکرین‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

به دنبال اعلام نتایج رفراندوم در کریمه، روز گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پارلمان این کشور با حضور مقامات کریمه، معاهده الحاق این جزیره به روسیه را به امضا رساند.

پوتین در پارلمان روسیه طی نطقی۴۷ دقیقه‌‏ای با بیان اینکه کریمه بخشی جدایی ناپذیر از روسیه است، اعلام کرد این معاهده پس از امضا فورا قابل اجرا می‌‏باشد.

رئیس جمهور روسیه در این سخنرانی همچنین کشورهای مخالف این رویداد را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: «در مورد اوکراین شرکای غربی ما از خط قرمز عبور کرده‌‏اند، آنها به شیوه‌‏ای بی رحمانه، نامسئولانه و غیرحرفه‌‏ای رفتار کرده‌‏اند. در مقابل ما از طرف چینی متشکریم که شرایط کریمه و اوکراین را در تمامیت سیاسی و تاریخی آن در نظر گرفته‌‏اند.»

هم‌‏زمان مقامات اوکراین در واکنش به موضوع الحاق کریمه به روسیه،  اقدامات اخیر این کشور را به‌‏شدت محکوم کردند.

«الکساندر تورچینف»، رئیس جمهوری موقت اوکراین در یک کنفرانس خبری در کی‌‏یف گفت: «مقامات روسی به الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود اقدام کرده‌‏اند. این طی کردن یک مرحله بسیار خطرناک محسوب می‌‏شود که هیچ مبنای حقوقی و قضایی نیز ندارد. این اعمال تحریک‌‏آمیز خطرناک متوجه نه تنها اوکراین بلکه همه اروپا و دنیا است.»

در عین حال از کریمه خبر می‌‏رسد، نیروهای نظامی روسیه با حمله به یک پادگان نظامی اوکراین در سیمفروپل مرکز شبه جزیره کریمه، موجب کشته شدن یک افسر اوکراینی شدند.

همچنین به گفته مقامات اوکراین، ارتش روسیه یک پایگاه دریایی اوکراینی دیگر را نیز به تصرف خود درآورده‌‏ و فرمانده واحدهای دریایی این کشور را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌‏اند.

در پی این درگیری‌‏ها، اوکراین با دستور آماده‌‏باش به ارتش خود، از آنان خواسته در صورت نیاز به دفاع از خود بپردازند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی