Search
Asset 2

حمله‌ی مردی چینی به نمایشگاه فالون‌دافا (به‌‏همراه ویدئو)

حمله‌ی مردی چینی به نمایشگاه فالون‌گونگ
حمله‌ی مردی چینی به نمایشگاه فالون‌گونگ
حمله‌ی مردی چینی به نمایشگاه فالون‌گونگ (فالون دافا)

 

روز دوشنبه، ۲۲ سپتامبر، دو مرد چینی که یکی‌از آن‌ها نوزادی را نگه داشته بود، اقدام به بر‌هم زدن غرفه‌ی اطلاعات «فالون‌گونگ» (یا فالون دافا) در بخش مرکزی ونیز ایتالیا کردند. این تازه‌ترین مورد از حمله به تمرین‌کنندگان روش معنوی «فالون‌گونگ» در خارج از چین بوده که توسط مقامات چینی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

یکی‌از شاهدان محلی این واقعه، از رفتار این مردان به‌ویژه مرد جوانی که نوزادی را در آغوش گرفته، بسیار خشمگین شد.

این مرد که در ویدئوی زیر نشان داده می‌شود، فریاد می‌زد: «کودک را زمین بگذار. به‌خاطر کودک نمی‌توانم به تو دست بزنم. تو مرد نیستی!»

وی دوباره فریاد می‌زد: «چون می‌دانی آن‌ها مخالف خشونت هستند و کاری نمی‌کنند، بچه را نگه داشته‌ای. تو ترسو هستی!»  

فالون‌گونگ، روشی معنوی و سنتی چینی است که از سال ۱۹۹۹، پس‌از یک دهه رشد سریع و بدون محدودیت و محبوبیت سراسری در چین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. درحال حاضر، حکومت چین به ترویج نفرت برعلیه این روش معنوی می‌پردازد و به‌شدت پیروان آن را تحت پیگرد و آزار و اذیت قرار می‌دهد.

فالون‌گونگ در سراسر جهان روشی آزاد است، اما در بعضی مواقع، مأموران رژیم در جهت افزایش این آزار و اذیت عمل می‌کنند.

انگیزه‌ی این حمله در ونیز مشخص نیست. به‌گفته‌ی یکی‌از شاهدان که صحبت‌های این مرد چینی با پلیس را شنیده،  وی، در ونیز کار می‎کند و شاید سابقه‌ی کیفری داشته باشد.

روز دوشنبه، دو مرد به غرفه‌ی فالون‌گونگ نزدیک می‌شوند و با یکی از پیروان فالون‎گونگ که قصد دادن بروشور به آن‌ها را داشته، با‎خشونت صحبت می‌کنند.

آن‌ها سپس دستگاه ضبط و بلندگوهایی که موسیقی و اطلاعات فالون‌گونگ را پخش می‌کرده، خرد می‌کنند، بنرهای تبلیغاتی را پایین می‌آورند و شروع به پاره کردن آن‌ها می‌کنند، چارچوب آلومنیومی‌ای را که بنر تبلیغاتی به آن وصل بوده، می‌شکنند و بروشورهای تبلیغاتی را روی زمین می‌ریزند.

مرد جوان در تمام مدت پسر بچه‌ای را در آغوش خود گرفته بود.

توجه تماشاگران به این هیاهو جلب می‌شود و برای تماشا جمع می‌شوند و برخی نیز برای جمع کردن بروشورها از روی زمین جلو می‌آیند و به تمرین‌کنندگان برای مرتب کردن غرفه کمک می‌کنند.

چندی است که روش آوردن کودک در ونیز رایج شده، به‌طوری‌که دو هفته‌ی پیش نیز با همین روش  به غرفه‌ی اطلاعات در ونیز حمله شد.

حمله‌کنندگان چینی و همدستانشان بعد از رسیدن پلیس متواری شدند.

اما، آن مرد چینی که کودکی در دست داشت، دوباره برمی‌گردد و تهدید می‌کند که هفته‌ی بعد بازخواهد گشت.

مردی درحال ضربه زدن به میز اطلاعات فالون‌گونگ (فالون‌دافا) در ونیز، ایتالیا، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴. (Lorenzo Terenzani)

 

مردی که کودکی را در دست چپ خود نگه داشته به غرفه‌ی اطلاعات فالون‌گونگ (فالون دافا) در ونیز حمله کرد. ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴. (Lorenzo Terenzani)

 

مرد چینی که کودکی را در دست چپ خود نگه داشته، فلایرهای فالون‌گونگ (فالون دافا) را بر روی زمین می‌ریزد. ونیز، ایتالیا، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴. (Marius Iacob)

 

تمرین‌کنندگان فالون‌گونک درحال مرتب کردن غرفه‌ی اطلاعات فالون‌گونگ (فالون دافا) پس‌از حمله‌ی بی‌دلیل یک مرد چینی. ونیز ایتالیا، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴. (Marius Iacob)

 

تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ (فالون دافا) درحال جمع‌آوری فلایرهای پخش شده برروی زمین توسط یک مرد چینی و همدستانش. ونیز ایتالیا، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴. (Marius Iacob)

 

اپک‌تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی