Search
Asset 2

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۹۴

اپک تایمز فارسی

مراسم اختتامیه سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر با اهدای نه سیمرغ به فیلم «ابد و یک روز» وچهار سیمرغ به فیلم « ایستاده در غبار» در برج میلاد برگزار شد.

در این جشنواره، سیمرغ بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز» اهدا شد. پریناز ایزدبار و نوید محمدزاده در این فیلم نیز توانستند سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن ومرد را دریافت کنند.

 جایزه ویژه کارگردانی به محمد حسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» تعلق گرفت. این فیلم نه تنها تماشاگران زیادی داشت بلکه در بخش «سودای سیمرغ» در چهار رشته جایزه گرفت، از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از آن تهیه­کننده خود حبیب ولی نژاد کرد.

 سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد به پرویز پرستویی برای فیلم «بادی گارد» ساخته جدید ابراهیم حاتمی کیا اهدا شد. همچنین سیمرغ بهترین موسیقی متن به محمد رضا علیقلی برای فیلم «امکان مینا» تعلق گرفت.

 فیلم «لانتوری» ساخته درمیشان به بازیگری مریم پالیزان تنها توانست سیمرغ بلورین بهترین صدا را دریافت کند. این فیلم تا چند روز دیگر در جشنواره فیلم برلین به نمایش درمی آید. در بخش بهترین آنونس و تیزر، سیمرغ بلورین به فیلم «خواب تلخ» به کارگردانی محسن امیر یوسفی اهدا شد.

 فیلم­های «مالاریا» جدیدترین ساخته پرویز شهبازی، «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی و«آشغال های دوست داشتنی» به کارگردانی محسن امیر یوسفی فیلم‌هایی بودند که جایزه­ای دریافت نکردند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی