Search
Asset 2

اسناد محرمانه رژیم چین نشان می‌‏دهد که آزار و اذیت فالون‌‏دافا توسط حزب کمونیست همچنان ادامه دارد

تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا عکس‌‏های برخی قربانیان آزار و شکنجه در چین را در دست دارند
تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا عکس‌‏های برخی قربانیان آزار و شکنجه در چین را در دست دارند. (Epoch Times)
تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا عکس‌‏های برخی قربانیان آزار و شکنجه در چین را در دست دارند
تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا عکس‌‏های برخی قربانیان آزار و شکنجه در چین را در دست دارند. (Epoch Times)

 

اسناد حزب کمونیست چین، که امسال بوسیله مقامات مرکزی صادر و سپس توسط کمیته‌‌‏های محلی توزیع شد، نشان می‌‌‏دهد که آزار و اذیت تمرین‌‌‏ معنوی فالون دافا (فالون گونگ) هنوز سیاست رسمی حزب کمونیست محسوب می‌‌‏شود.

سایت‌‌‏هایی که به صورت آنلاین مدارکی منتشر می‌‌‏کنند نیز می‌‌‏گویند که آزار و اذیت فالون دافا طی تلاش حزب برای از بین بردن «دگراندیشان» در چین همچنان ادامه دارد.

فالون دافا که حدود ۱۰۰ میلیون نفر در چین آن را تمرین می‌‌‏کنند، در سال ۱۹۹۹ توسط نیروی مرگبار «جیانگ زمین»، رهبر وقت حزب، مورد آزار و اذیت قرار گرفت. از آن زمان ده‌‌‏ها هزار نفر توسط مقامات چینی و بر خلاف قانون اساسی این کشور و طی ۱۶ سال آزار و اذیت به قتل رسیده‌‌‏اند.

اپک تایمز از منابع داخل چین سندی «محرمانه» با عنوان «پیشگیری و مدیریت بر دگراندیشان در سال ۲۰۱۵» توسط کمیته حزب شهری شهرستان فوژو از جنوب چین به دست آورد. این مدرک به صراحت تاثیر وب سایت مینگهویی و تلاش فالون دافا را برای گسترش اطلاعات در مورد آزار و اذیت صورت گرفته در سرزمین اصلی چین که در خارج از کشور دنبال می‌‌‏شود، نشان می‌‌‏دهد.

سند به طور خاص پروژه ۳۱۰ را معرفی می‌‌‏کند که «بررسی و قطع» کانال‌‌‏های ارتباطی بین تمرین کنندگان فالون گونگ را از داخل و خارج کشور هدف قرار می‌‌‏دهد. همچنین تقویت و گسترش تبلیغاتی ضد فالون گونگ در رسانه‌‌‏های اجتماعی نیز نامیده می‌‌‏شود.

سایر اسناد در وب سایت‌‌‏های محلی حزب منتشر شده است. در اغلب موارد، ناظر کمپین ضد فالون گونگ در خارج از چین از یک قدرت مرکزی و احتمالا اداره ۶۱۰ نشات می‌‌‏گرفته است.

نفوذ طولانی مدت جیانگ در امور حزب کمونیست پس از پایان رسمی حضورش در قدرت ادامه دارد، این در حالی است که در سال‌‌‏های اخیر شاهد از بین بردن شبکه‌‌‏های سیاسی به کمک کمپین مبارزه با فساد به رهبری رئیس فعلی حزب «شی جین پینگ» نیز بوده‌‌‏ایم.

آزار و اذیت فالون گونگ که توسط جیانگ به انجام رسید توسط رژیم چین البته نه با همان شور و شوق روزهای اول و با عنوان شکنجه و آزار « افکاری مخالف عقاید عمومی» هستند، همچنان دنبال می‌‌‏شود.

در سال ۲۰۱۴، یک لیست رسمی از به اصطلاح «ادیان بدعت گذار» توسط اداره کل کمیته مرکزی حزب کمونیست صادر شد که نام ۱۴ روش معنوی ذکر شده؛ اما فالون گونگ شامل این نبوده است.

شروع آزار و اذیت فالون دافا (فالون گونگ)

در سال‌‌‏های اولیه که آزار و اذیت فالون دافا شروع شد، رسانه‌‌‏های حزب کمونیست فالون گونگ را زیر آتش تند تبلیغات ضد فالون گونگ و اهریمنی خود قرار دادند. پس از آن حزب روشی را که از حمایت گسترده عمومی برخوردار بود؛ با عنوان «دینی باعقاید مخالف» و مخالف حزب، طی تصویب مقرراتی که بر خلاف قانون اساسی کشور بود، ممنوع اعلام کرد. بیشتر بخوانید

این در حالی است که فالون گونگ، پس از سرکوب وحشیانه تمرین کنندگان از سال ۱۹۹۹، دلیل فروپاشی‌‌‏های اخیر متحدان سیاسی جیانگ زمین و همچنین تحمل مقاومت مسالمت آمیز تمرین کنندگان فالون گونگی که شکنجه نشدند، شده است.

از اول ماه می، بیش از ۱۶۰ هزار نفر به طور رسمی درخواست‌‌‏ خود برای اجرای عدالت علیه جیانگ زمین را به دلیل جنایات انجام شده‌‌‏اش به مراجع قضایی ارائه داده‌‌‏اند.

تاکنون بسیاری از مقامات طی مبارزه با فساد شی جین پینگ از کار برکنار شدند از جمله معاون ارتش آزادی‌‌‏خواه مردمی «زو کیهوا» ، و «ژو یونگ کانگ»، مامور امنیتی که توسط جیانگ زمین به دلیل آزار و شکنجه فالون گونگ ترفیع مقام گرفته بود.

تحقیقات انجام شده توسط گروه‌‌‏های حقوق بشر نشان می‌‌‏دهد که صدها هزار یا میلیون‌‌‏ها نفر از تمرین‌‌‏کنندگان در بازداشت پلیس به سر برده‌‌‏اند. برخی تا سرحد مرگ شکنجه شدند و یا برای پیوند اندام بدنشان و فروش به مشتریانی با درآمد بالا، کشته شدند. با توجه به گزارش «اتان گاتمن» روزنامه نگار آمریکایی، ده‌‌‏ها هزار نفر از تمرین‌‌‏کنندگان فالون گونگ در این راه جان خود را از دست داده‌‌‏اند.

فالون دافا هرگز توسط کنگره ملی مردم، به شکل مدنی، به عنوان روشی مخالف حزب کمونیست چین محکوم نشده است.

«گوا لیانهوی»، وکیل چینی حقوق بشر اظهار می‌‌‏کند که تنها توجیه برای چسباندن برچسب «دین بدعت گذار» به فالون گونگ، موضع جیانگ زمین رئیس حزب کمونیست طی سال‌‌‏های ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ بوده است. همان زمان این دیدگاه نسبت به فالون گونگ به طور غیر رسمی به تمام نهادهای حاکم چین از طریق اعلامیه اعلام شد.

گوا به اپک تایمز گفت که این تصور، از طریق تبلیغات و خشونت تاکنون حفظ شده است و باعث شده است که مقامات چینی و قوه قضائیه کورکورانه موضع جیانگ زمین را به عنوان حکمی قانونی بپذیرند و دنبال کنند.

وی همچنین گفت: «برای شکنجه و آزار و اذیت فالون گونگ در واقع، هیچ مبنای قانونی وجود ندارد و آن‌‌‏ها این مورد را در تاریکی نگه داشته‌‌‏اند.»

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی