Search
Asset 2

انتخاب روزی برای یادبود قربانیان برداشت اعضای بدن در چین

تورستن تری، مدیر اجرایی سازمان «پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضای بدن»، دافو (Chen Pochou/Epoch Times)
تورستن تری، مدیر اجرایی سازمان «پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضای بدن»، دافو (Chen Pochou/Epoch Times)
تورستن تری، مدیر اجرایی سازمان «پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضای بدن»، دافو (Chen Pochou/Epoch Times)
تورستن تری، مدیر اجرایی سازمان «پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضای بدن»، دافو (Chen Pochou/Epoch Times)

 

ائتلاف غیردولتی پزشکان متخصص با نام «پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضای بدن»، اول اکتبر (۱۰ مهرماه) را «روز جهانی اعتراض به برداشت اجباری اعضای بدن» نام‌‌‏گذاری کردند.

امسال به مناسبت افتتاحیه، این گروه ضمن این نام‌‌‏گذاری از کمیساریای عالی سازمان ملل متحد درخواست کرد تا درمورد نقض حقوق بشر در چین به‌‌‏طور جدی اقدام کند.

دافو «DAFOH»، در حقیقت سازمانی‌‌‏ست که اولویت تمرکز فعالیت‌‌‏هایش بر موضوع کشتار زندانیان عقیدتی در چین به قصد تجارت اندام‌‌‏هایشان است.

محققان بر این باورند که این جنایت عمدتا تمرین‌‌‏کنندگان روش معنوی «فالون گونگ» را که از سال ۱۹۹۹ تمرین آن در چین ممنوع اعلام شد، هدف قرار داده است. همچنین دیگر اقلیت‌‌‏های نژادی و یا مذهبی، از جمله تبتی‌‌‏ها، اویغورها، و احتمالا بعضی از مسیحیان نیز شامل آن می‌‌‏شوند.

سازمان دافو از کسانی که تمایل دارند به توقف این جنایات در چین کمک کنند خواسته تا فرم دادخواهی مربوطه را به آدرس ایمیل سازمان دافو و نیز به آدرس ایمیل کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر ارسال کنند.

این طومار که حاوی انبوهی از شواهدی دال بر برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی در چین است، زنگ خطری برای عاملان این جنایت گسترده در چین به شمار می‌‌‏رود.

در این طومار از شاهزاده زید بن رعد، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد درخواست شده که از چین بخواهد به برداشت اعضای بدن انسان‌‌‏ها پایان دهد، تحقیقات جدیدی را آغاز کرده تا مجرمانی که در این جنایت علیه بشریت دست داشته‌‌‏اند، مورد پیگرد قانونی قرار گیرند؛ همچنین خواهان پایان دادن به آزار و شکنجه فالون گونگ در چین باشد.

فالون گونگ، مجموعه‌‌‏ای از پنج تمرین حرکتی آهسته به همراه آموزه‌‌‏های اخلاقی مبتنی بر سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است که از سال ۱۹۹۲ تا پیش از آن که با غضب جیانگ زمین، رهبر وقت چین مواجه شود، محبوبیت قابل توجهی در این کشور به‌‌‏دست آورده بود.

بر اساس آخرین تحقیقات وکلای این پرونده، دیوید کیلگور، دیوید ماتاس و اتان گاتمن، بین ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزار پیوند عضو،از سال ۲۰۰۰ – یعنی تنها شش ماه از شروع آزار و شکنجه فالون گونگ در چین – درهر سال انجام شده است. بیشتر بخوانید

در طی این مدت چین همواره ادعا کرده که تقریبا تنها منبع دریافت این اندام‌‌‏ها، از زندانیان محکوم به اعدام است.

با در نظر گرفتن شکاف بزرگ میان تعداد پیوندها و اعدام‌‌‏های قضایی،(که به گفته محققان این تعداد تنها در حدود چند هزار اعدام در سال است)، محققان به تناوب منابع اندام‌‌‏های برداشته شده را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که تمرین‌‌‏کنندگان فالون گونگ قربانیان این جنایت هستند.

ضبط مخفیانه تماس‌‌‏های تلفنی با پزشکان عامل که خود اظهار می‌‌‏دارند اعضای بدن را از تمرین‌‌‏کنندگان فالون گونگ که دارای بدنی سالم هستند، برمی‌‌‏دارند؛ گزارش‌‌‏های متعدد درباره آزمایش‌‌‏های خون گسترده از بازداشت شدگان فالون گونگ، درگیری میان پرسنل دخیل در این رویداد و درز اطلاعاتی در این رابطه، از جمله شواهدی هستند که این موضوع را اثبات می‌‌‏کند.

سازمان دافو در وب سایت خود تعدادی از بیانیه‌‌‏های حمایت‌‌‏های بین‌‌‏المللی از جمله بیانیه‌‌‏ کشورهای ژاپن و ایالات متحده را منتشر کرده است.

«هیروشی یامادا»، عضو خانه غذای ژاپن، اظهار داشته است: «صادقانه تأسف و تسلیت خود را به قربانیان برداشت اجباری اعضای بدن ابراز می‌‌‏دارم. ژاپن نسبت به این کشتار که روح متعالی جامعه پزشکی را به چالش می‌‌‏کشد، واکنش نشان خواهد داد و این جریان به زودی با همبستگی قوی مردم باوجدان در سراسر جهان زدوده خواهد شد.»

تعدادی از نمایندگان منتخب فدرال و ایالتی ایالات متحده نیز نظرات خود را در این رابطه ارائه داده‌‌‏اند.

«مایکل اف کورتین»، نماینده ایالتی اوهایو نوشته است: «اعضای محترم کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد، سال‌‌‏های متمادی‌‌‏ست که عمیقا از مشاهده شواهد و دلایل متعدد برداشت اجباری اعضای بدن در چین و دیگر نقاط جهان متأثر هستم.»

«کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد وظیفه‌‌‏ای اخلاقی بر دوش دارد تا تمام توان خود را برای پایان دادن به این بلای ظالمانه که توهینی آشکار به تمدن و توهین به انسانیت است، به‌‌‏کار بگیرد.»

«مایکل جی فیتزپاتریک»، نماینده جمهوری خواه ایالت پنسیلوانیا در کنگره آمریکا، سی‌‌‏ام سپتامبر با انتشار بیانیه‌‌‏ای گفت: «این عمل شکل دیگری از شیطان در زمان ما است و سازمان ملل متحد نسبت به این جنایت علیه بشریت بازهم هشدار خواهد داد.»

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی