Search
Asset 2

ایجاد قابلیت خودانفجاری در کلاه ایمنی سربازان چینی

ایمنی ارتش چین سربازان مستقر در تبت را به کلاه‌های ایمنی تازه توسعه یافته‌ای مجهز کرده است که می‌تواند با فشردن یک دکمه، منفجر شود، و این دکمه
عکس یک سرباز چینی در حال تمرین نظامی در منطقه کوهستانی کاشغر در شمال غربی چین (STR/AFP via Getty Images)

ارتش چین سربازان مستقر در تبت را به کلاه‌های ایمنی تازه توسعه یافته‌ای مجهز کرده است که می‌تواند با فشردن یک دکمه، منفجر شود، و این دکمه از راه دور نیز قابل کنترل است. به طوری که انفجار بمب تعبیه شده در کلاه باعث مرگ سرباز خواهد شد.

رسانه دولتی چاینا آبزرور، روز ۲۷ دسامبر در گزارشی تصریح کرد که در مرکز فرماندهی سطح یک گردان یا تیپ، یک فرمانده با استفاده از سیستم ناوبری، سربازی را که دور دست است نظارت می‌کند. اگر فرمانده نتواند با او در تماس باشد، می تواند عملکرد انفجرا خودکار کلاه ایمنی سرباز را فعال کند.

این رسانه افزود «سربازان نیز می‌توانند خودشان دکمه را فشار دهند. اگر یک سرباز به شدت زخمی شده و نمی‌خواهد اسیر شود، خودش می‌تواند عملکرد انفجار خودکار را فعال کند. این کار علاوه بر حفظ عزت وی، می‌تواند مانع دستیابی دشمن به این سیستم شود.»

این کلاه ایمنی جدید بخشی از اصطلاحاً «سیستم جنگ دیجیتالی سربازان فردی» است که به نیروهای چینی ناحیه تبت داده می‌شود. آنها در مرز با سربازان هندی روبرو می‌شوند، جایی که اخیراً درگیری بر سر مناطق مورد مناقشه صورت گرفته است.

این سیستم شامل یک آنتن و بمب، عینک چند منظوره دید در شب و یک ترمینال کنترل دیجیتال است که می‌تواند روی بازو پوشیده شود.

بر اساس این گزارش، سربازان در خط مقدم می‌توانند پس از مجهز شدن به این سیستم، از طریق بی‌سیم با فرمانده گردان در مرکز فرماندهی ارتباط برقرار کنند.

در همین حال، فرمانده می‌تواند از طریق ویدئویی ضبط شده توسط دوربین نصب شده روی لباس سرباز، خط مقدم را ببیند.

در این گزارش آمده است، با مشاهده این فیلم فرمانده می‌تواند دستور شلیک توپخانه‌ای را که سربازان هندی را هدف قرار داده است، صادر کند. در ادامه ادعا شد که سربازان می‌توانند هنگام نزدیک شدن به نیروهای هندی، دکمه انفجار را بزند. این سیستم اطمینان می‌دهد که طرف چینی در هر درگیری بالقوه با ارتش هند پیروز خواهد شد.

سربازان در یگان های نیروهای ویژه، گروهان پیاده و همچنین لشکرهای توپخانه، هوایی و زره پوش به این سامانه مجهز می‌شوند.

ساعاتی پس از انتشار گزارش آبزرور، محتوای مربوط به بمب تعبیه شده در کلاه و حملات به سبک خودکشی حذف شد. اما گزارش اصلی توسط چندین وب سایت ذخیره شد.

تانگ جینگ یوان، مفسر امور چین مستقر در ایالات متحده اظهار داشت که این تجهیزات جدید شاهدی بر این است که ارتش چین برای مدیریت سربازان خود تلاش می کند، و مجبور است از روش‌های شدید استفاده کند تا اطمینان حاصل کند که پست‌های خود را ترک نمی کنند یا سرپیچی نمی کنند.

از سال ۲۰۱۸، رژیم چین مجازات‌های شدیدتری را علیه سربازان فراری صادر کرده است، از جمله ممنوعیت حمل و نقل عمومی، منع تحصیل، فعالیت تجاری، کار در پستهای دولتی و درخواست گذرنامه.

«اکنون سربازان چینی پس از پوشیدن کلاه ایمنی مجبور به جنگ می‌شوند. در غیر این صورت، آنها توسط فرمانده خود کشته خواهند شد.»

مطالب دیگر:

ترامپ: فشار برای استیضاح، آتش خشم را شعله‌ور می‌کند

پاتریک بایرن: این یک اقدام از طرف «حزب کمونیست برای تصاحب قدرت است»

فیس بوک همه پُست‌های حاوی عبارت «سرقت را متوقف کنید» را حذف می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی