Search
Asset 2

تاکید رئیس جمهور افغانستان به مسئولیت جدید نیروهای افغان

تاکید رئیس جمهور افغانستان به نیروهای افغان
تاکید رئیس جمهور افغانستان به مسئولیت جدید نیروهای افغان (screenshot/Youtube)
تاکید رئیس جمهور افغانستان به  نیروهای افغان
تاکید رئیس جمهور افغانستان به مسئولیت جدید نیروهای افغان (screenshot/Youtube)

در پی خروج نیروهای ناتو از افغانستان پس از ۱۳ سال و انتقال مسسئولیت امنیت کشور به نیروهای نظامی افغانستان،  اشرف غنی احمدزی به سربازان افغان گفت که مسئولیت بزرگ و خطیری برعهده گرفته‌اند.

رئیس جمهور افغانستان در مراسم تجلیل از پایان انتقال مسئولیت‌های امنیتی از نیروهای بین‌المللی به سربازان افغان که با حضور تعدادی از سفیران کشور‌های خارجی، فرمانده کل نیروهای ناتو، اعضای مجلس افغانستان و مقامات بلند پایه افغانستان برگزار شد، گفت که از امروز نیروهای امنیتی افغان از ناموس و تمامیت ارضی افغانستان به طور مستقل دفاع خواهند کرد.

وی ضمن قدردانی از نیروهای متحد بین‌المللی گفت که شهروندان افغان هنوز امنیت ندارند و نیروهای بین‌المللی باید از نیروهای افغان پشتیبانی کنند.

غنی همچنین از مردم و علمای دینی و اعضای جامعه‌ی مدنی خواست که به طور صریح پشتیبانی خود را از نیروهای افغان اعلام کنند.

رئیس جمهور افغانستان در سخنان خود به وجود حلقه‌ی خبیثی اشاره کرد که نظام بین‌المللی را با خطر مواجه می‌کند و این حلقه شامل نهادهای جرمی غیردولتی، شبکه‌های جرمی دولتی و سوء استفاده بعضی از دولت‌ها از این شبکه‌ها برای تحقق اهداف بزرگ و کوچک‌شان است.

وی همچنین گفت که کشورش اجازه نخواهد داد که آینده‌اش قربانی تصمیم‌های کشورهای دیگر شود و دولت افغانستان برای مبارزه علیه تروریسم و تامین صلح و رفاه اراده قوی دارد.

هفته‌ی گذشته آیساف یا نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت به رهبری آمریکا با جمع کردن پرچم خود به طور رسمی به مأموریت ۱۳ ساله خود در این کشور پایان دادند. قرار است حدود ۱۲ هزار نیروی بین‌المللی که بیشتر نیروهای آمریکایی هستند برای کمک و آموزش با نیروهای افغان در کشور بمانند.

نیروهای آیساف در سال ۲۰۰۱ و  پس از حملات ۱۱ سپتامبر با هدف جنگ علیه تروریسم و کمک به امنیت افغانستان وارد این کشور شد و در طی ۱۳ سال گذشته در جنگ علیه طالبان ۳۵۰۰ کشته داده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی