Search
Asset 2

تصادف شدید در چین و زمان طولانی بی‌‏توجهی مردم به مرد آسیب دیده در وسط خیابان (ویدئو)

CHina

 

کمک به قربانیان حوادث رانندگی از رفتار اجتماعی مثبت به حساب می‌آید، ولی با دیدن نمونه‌‌ایی بارز به نظر می‌آید این مسئله در چین متفاوت باشد.

وب‌سایت خبری چینی  ۲۴ ساعت شاندونگ، فیلمی منتشر کرد که یک موتورسوار در سر چهارراهی زمان چرخش غیر مجاز، اتومبیلی سیا‌ه رنگ با سرعت با او برخورد کرده و موتورسوار به وسط تقاطع پرتاب گردید.

اتومبیل بدون توجه به برخورد با این موتور سوار که بی حرکت کف جاده افتاده دور شد. پس از آن با وجود افزایش اتومبیل‌ها و افراد پیاده هیچ‌کس عکس‌العملی نشان نداده و به راه خود ادامه می‌دادند. این ویدئو نشان می‌دهد که اتومبیل‌ها برای این‌که به این مرد برخورد نکنند، فقط سرعت خود را کاهش داده و از کنار او عبور می‌کنند.

این حادثه در ساعت ۶ صبح روز ۹ مارس (۱۹ اسفند) در ویفانگ واقع در استان شاندونگ شرقی چین رخ داد. پلیس اعلام کرد که تا ۶ دقیقه بعد از حادثه هیچ تماس تلفنی در مورد حادثه دریافت نکرده است. به گفته ۲۴ ساعت شاندونگ، در این مدت احتمالاً صدها نفر از این مکان عبور کرده‌اند. مشخص نیست چه زمانی طول کشیده تا تیم‌های امداد برای نجات این فرد به محل حادثه رسیده‌اند.

وب‌سایت اخبار محلی کی‌لو گزارش کرد که آقای چن راننده اتومبیلی که به موتور سوار برخورد کرد، پس از پنج ساعت خود را به پلیس معرفی کرد. او ۱۵ روز در بازداشت بوده و ۲۰۰۰ یوان (۳۰۸ دلار) جریمه شد.

به گفته کی‌لو آقای چن به دلیل این‌که چراغ راهنما سبز بوده و موتور سوار چرخش غیرقانونی داشته، در صورت توقف مسئولیت تصادف را برعهده نمی‌گرفت. زمانی که از وی پرسیده شد که چرا پس از تصادف توقف نکرده وی گفت که فکر کرده حال آن مرد خوب است.

تظاهر نیاز به کمک و دستگیری یکی از حقه‌های چین مدرن شده است. نیکوکار بودن برخی اوقات به قیمت دادن جریمه تمام می‌شود. موارد زیادی از افراد مسن چینی دیده شده که برای باج گیری از کسانی که به کمک آن‌ها آمده‌اند، به دروغ تظاهر به صدمه دیدن در خیابان کرده‌اند. شرکت‌های بیمه چینی نیز به تازگی شروع به اجرای سیاست‌های خاص برای محافظت از افراد نیکوکار از افتادن در دام این نوع کلاهبرداری کرده است.

به هر حال امروزه عدم تمایل مردم به کمک به هم‌نوع به فاجعه‌ای در چین منجر شده است. در سال ۲۰۱۱ کودکی توسط یک کامیون زیر گرفته شد. هیچ یک از ۱۸ نفری که شاهد ماجرا بودند به کمک او نیامدند تا اینکه کودک درگذشت.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی