logo_eet

تقویت گمانه‌‏زنی‌‏ها درباره‌‏ی ازدواج جهادی دو دختر بریتانیایی در سوریه

uk girls - Copy

uk girls - Copy

وکیل خانوادگی دختران نوجوان انگلیسی که فوریه امسال به قصد پیوستن به داعش وارد خاک سوریه شدند، گفته که دو تن از این سه دختر در این کشور ازدواج کرده‌‏اند.

روزنامه‌‏ی گاردین با استناد به اظهارات خانواده‌‏ی دختران، گزارش داده که این دو دختر با مردان انتخاب شده توسط داعش ازدواج کرده‌‏اند.

اما وکیل «تسنیم آکونجی» می‌‏گوید که نمی‌‏تواند تمام جنبه‌‏های این گزارش را تایید کند.

وی اظهار داشته، شواهد حاکی از آن است که دو دختر در خاک سوریه ازدواج کرده‌‏اند، اما ما هنوز نمی‌‏دانیم که این مردان از ستیزه‌‏جویان داعش هستند یا خیر.

به گفته‌‏ی آقای آکونجی، یکی از دختران در تماسی با خانواده‌‏‌‏اش آنها را از ازدواجش مطلع کرده و دیگری نیز از طریق یکی از رسانه‌‏های اجتماعی بدون ذکر جزئیات، ازدواج خود را اعلام کرده بود.

اوایل سال جاری اقدام این سه دختر نوجوان در ترک انگلستان به سمت سوریه، سبب بهت و حیرت همگان شد. این درحالی‌‏ست که این جریان به شکلی عادی و بدون هیچ علائم قبلی انجام گرفت.

به نوشته‌‏ی  گاردین، اشیاء موجود در ساک آنها هنگام خروج از کشور تماماً شامل چیزهایی بوده که هر دختر نوجوان ممکن است برای رفتن به تعطیلات با خود ببرد؛ چیزهایی از قبیل پوشاک، لوازم آرایش، لباس زیر و غیره.

«شمیمه بیگم»، ۱۵ ساله، «خدیجه سلطانه»، ۱۶ ساله و «امیره عباس»، ۱۵ ساله، هفدهم فوریه امسال با استفاده از پرواز خطوط هوایی ترکیه از فرودگاه گاتویک لندن، وارد استانبول شده و گمان می‌‏رود طی یک روز از مرز سوریه درشمال حلب گذشته‌‏اند.

گفته می‌‏شود آنها اکنون در «رقه» واقع در شرق شهر حلب سکونت دارند.

آکونجی گفت: «ارتباط با دختران از زمان آغاز بمباران‌‏ رقه، تقریباً غیرممکن است.»

او افزود: «ازدواج این دختران در سوریه، امید به بازگشت آنها را به‌‏طور قابل توجهی نابود کرده است.»

طبق گزارش‌‏ها، این دختران یک روز پیش‌‏از سفر خود، با زن جوانی به‌‏نام «الاقصی محمود» که در سال ۲۰۱۳ محل سکونتش در اسکاتلند را ترک کرد و به سوریه رفته بود؛ تماس گرفته بودند.

این زن متهم است که از طریق رسانه‌‏های اجتماعی افراد دیگر را برای پیوستن به داعش تشویق و راهنمایی می‌‏کرده است.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *