Search
Asset 2

تلاش برای ورود به چین / کنفراس مطبوعاتی دختر شایسته کانادا در هنگ‌کنگ

آناستازیا لین، دختر شایسته کانادا
آناستازیا لین، دختر شایسته کانادا پس از آن که از ورودش به چین خودداری شد، در کنفرانس مطبوعاتی در هنگ کنگ به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌‏دهد. (Pun Choi Shu/Epoch Times)
آناستازیا لین، دختر شایسته کانادا
آناستازیا لین، دختر شایسته کانادا پس از آن که از ورودش به چین خودداری شد، در کنفرانس مطبوعاتی در هنگ کنگ به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌‏دهد. (Pun Choi Shu/Epoch Times)

 

«آناستازیا لین»، دختر شایسته کانادا در هنگ کنگ برای ورود به چین با ممانعت مقامات چینی روبرو شد و در نتیجه موفق به پرواز به سانیا در چین نشد.

لین یکی از حامیان جدی حقوق بشر در چین و یک تمرین کننده فالون گونگ است. فالون گونگ (فالون دافا) یک تمرین معنوی است که بیش از ۱۶ سال در کشور چین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

وی در ماه می امسال تاج ملکه زیبایی کانادا را بر سر گذاشت و برای مراسم نهایی دختر شایسته نماینده کانادا انتخاب شد. اما پس از آنکه مشخص شد دور نهایی مسابقات در چین برگزار می‌‌‏شود، تصمیم گرفت با صراحت درباره نقض حقوق بشر در چین و آزار و اذیت فالون گونگ و سایر گروه‌‌‏ های دیگر صحبت کند.

من پیگیری و پرسش درباره پرونده‌‌‏ام را متوقف نخواهم کرد.

آناستازیا لین

در حالی که مقامات چینی مدتی طولانی درباره وضعیت نامشخص دختر شایسته کانادا سکوت اختیار کرده بودند، بالاخره سفارت چین در اتاوا سکوت را شکست و لین را «عنصر نامطلوب» و ناخوشایند خواند. این در حالی بود که وی روز ۲۵ نوامبر برای رفتن به چین در هنگ کنگ بود و خود را برای سفر به شهر سانیا، آماده می‎کرد.

وی از طریق یک تماس تلفنی و توسط یک افسر مهاجرت چینی در خطوط هوایی «دراگون ایر» متوجه شد که اجازه ورود به چین را ندارد.

به این ترتیب صبح روز بعد، لین در یک کنفرانس مطبوعاتی در هنگ کنگ در هتل فرودگاه رگال با خبرنگاران محلی و بین‌‌‏المللی مصاحبه کرد و آن‌‌‏ها را تشویق کرد که مقامات چینی را تحت فشار بگذارند. این مصاحبه و کنفرانس مطبوعاتی جهت کمک به وی و افراد دیگری که از سوی دولت چین مورد ظلم و تبعیض قرار می‌‌‏گیرند، صورت گرفت.

وی به خبرنگاران گفت: «از دولت چین بپرسید چرا از یک ملکه زیبایی می‌‌‏ترسند.»

وی ادامه داد که از آن‌‌‏ها بپرسید این چه نوع تجربه و سابقه‌‌‏ای است که برای رویدادهای بین‌‌‏المللی آینده خود ایجاد می‌‌‏کنند.

وی در ادامه گفت که من پرسش درباره پرونده‌‌‏ام را متوقف نخواهم کرد.

آناستازیا افزود: «از آن‌‌‏ها بپرسید چرا ‌‌‏ اجازه نمی‌‌‏دهند «گائو جی‌‌‏شنگ»، وکیل حقوق بشر یک دندانپزشک را پس از اینکه بسیاری از دندان‌‌‏هایش را به دلیل شکنجه از دست داده، ملاقات کند. از آن‌‌‏ها بپرسید که درحالی که اهدای عضو داوطلبانه وجود ندارد و تعداد اعدام رسمی در چین به اندازه کافی برای تامین این مقدار نیست، چرا در بیمارستان‌‌‏های چین ده‌‌‏ها هزار پیوند عضو صورت می‌‌‏گیرد. از آن‌‌‏ها بپرسید که چرا آن‌‌‏ها به مردم کشور خود اعتماد ندارند و اجازه نمی‌‌‏دهند که آن‌‌‏ها به اطلاعات بدون سانسور دسترسی داشته باشند.»

در این کنفرانس مطبوعاتی خبرنگاران در مورد چگونگی تلاش لین برای رسیدن به چین پرسیدند. او با استفاده از یک راه گریز به نام «ویزای فرود» که به شهروندان برخی از کشورها از جمله کانادا کمک می‌‌‏کند، سعی کرد پس از ورود به سانیا اقدام به گرفتن ویزا کند.

از آن‌‌‏ها بپرسید که چرا آن‌‌‏ها به مردم کشور خود اعتماد ندارند و اجازه نمی‌‌‏دهند که آن‌‌‏ها به اطلاعات بدون سانسور دسترسی داشته باشند.

آناستازیا لین

لین طی مصاحبه‌‌‏ای با سی‌‌‏تی‌‌‏وی نیوز در پاسخ به این سوالی در مورد اینکه پس از ترک چین چه تغییراتی کرده است گفت «من قطعاً تغییر زیادی کرده‌‌‏ام. در چین من یکی از اعضای حزب کمونیست چین بودم و حتی به گسترش تبلیغات علیه فالون گونگ و تبتی‌‌‏ها کمک کرده‌‌‏ام.»

وی ادامه داد: «پس از آمدن به اینجا مادرم یادما که چگونه همانند یک انسان آزاد به جهان نگاه کنم. آن زمان بود که چشمانم باز شد و این مسائل برایم روشن شد و حالا من نیز داستان خودم را دارم.»

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «تلاش برای ورود به چین / کنفراس مطبوعاتی دختر شایسته کانادا در هنگ‌کنگ»

  1. این دولت چین سال هاست مردمش رو تحت فشار گذاشته و از هر روشی برای خفه کردن آدم هاش استفاده می کنه. اصلا هم براش مهم نیست که چه جلوه بین المللی پیدا می کنه. آفرین دختر خوب. برو جلو که هرحرکتی برای نجات مردم اونجا از این فشار تاثیر گذاره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی