logo_eet

حمایت مالی مردم کانادا از خانواده‌‌‌‌‏های دو سرباز کشته‌‌‏شده ‌

مردم کانادا به احترام سرباز کشته شده بنای یادبود جنگ را گلباران کردند. اتاوا، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴  (Peter McCabe/AFP/Getty Images)
مردم کانادا به احترام سرباز کشته شده بنای یادبود جنگ را گلباران کردند. اتاوا، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴ (Peter McCabe/AFP/Getty Images)
مردم کانادا به احترام سرباز کشته شده بنای یادبود جنگ را گلباران کردند. اتاوا، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴ (Peter McCabe/AFP/Getty Images)

 

گروهی از ساکنان کانادا با راه‌‌‌‏اندازی کمپینی اینترنتی به‌‌‌‏منظور حمایت مالی از خانواده‌‌‌‌‏های دو سرباز کشته شده در تیراندازی‌‌‌‌‏های اخیر، موفق به جمع‌‌‌‌‏آوری مقادیر زیادی پول شدند.

روز دوشنبه استوار «پاتریک وینسنت» در پارکینگی در شهر کبک توسط یک مسلمان افراطی کشته شد و دو روز بعد از آن، سرجوخه «ناتان کیریلو» در حال نگهبانی از  بنای یادبود جنگ به ضرب گلوله کشته شد.

«کیتلین هریسون» و دیگر ساکنان اتاوا با راه‌‌‌‏اندازی این کمپین برای حمایت مالی از این دو خانواده از روز چهارشنبه تا‌‌‌‏کنون موفق به جمع آوری ۳۳۰ هزار دلار شده‌‌‌‏اند و قصد دارند این رقم را به ۵۰۰ هزار دلار برسانند.

به گزارش سی‌‌‌‏تی‌‌‌‏وی نیوز، هریسون گفت: «بسیاری از ما که این کمپین را برای جمع آوری کمک‌‌‌‌‏های مالی آغاز کرده‌‌‌‌‏ایم، در گذشته در پارلمان کار می‌‌‌‌‏کردیم و برخی دیگر با بخش دفاع ملی همکاری داشتند. البته برخی هم از اعضای خانواده‌‌‌‏های ارتشی بوده‌‌‌‌‏اند.»

یک سوم از مبلغ اهدا شده توسط اهداکنندگان شخصی و حدود ۲۰۰ هزار دلار از آن توسط شرکت‌‌‌‌‏های بزرگ از جمله راجرز، شرکت‌‌‌‏های لاب لا، گود‌‌‌‏لایف و مک‌‌‌‏دونالد اهدا شده است.

هریسون درباره‌‌‌‌‏ی احساسش از وقوع این تیراندازی گفت که « این اتفاق عمیقاً مرا تکان داد.» . وی صبح چهارشنبه زمانی که در خیابان پارلمان هیل حضور داشت از تیراندازی آگاه شد.

«شان فرانسیس»، از بنیانگذاران این کمپین نیز در بیانیه‌‌‌‌‏ای گفت که چنین جنبش‌‌‌‌‏های مردمی، همبستگی ملت کانادا را در حمایت از اعضای ارتشی این کشور و خانواده‌‌‌‌‏هایشان نشان می‌‌‌‌‏دهد.

آن‌‌‌‏ها به تازگی برای جمع آوری پول برای پسر جوان کیریلو نیز اقداماتی انجام داده‌‌‌‏اند.

وجه اهدا شده به مارکوس کیریلو فرزند کیریلو مستقیماً به وی پرداخت می‌‌‌‌‏شود و بقیه‌‌‌‌‏ی پول‌‌‌‌‏های اهدا شده به کمپین، به طور مساوی بین دو خانواده تقسیم می‌‌‌‌‏گردد. همچنین تی‌‌‌‌‏دی بانک، از بانک‌‌‌‌‏های کانادا، حساب بانکی شخصی به نام مارکوس برای دریافت کمک‌‌‌‌‏های سایر افراد به وی باز کرده است.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *