Asset 2

در حمله‌‏ی جنگنده‌‏های آمریکا، دومین مقام ارشد داعش کشته شد

اپک تایمز فارسی

شورای امنیت ملی امریکا روز جمعه اعلام کرد، معاون ابوبکر بغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی (داعش)، در عملیات نظامی پهبادهای آمریکا کشته شده است.

«ند پرایس»، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده در بیانیه ‌‏ای گفت، جنگنده‌‏های پنتاگون روز چهارشنبه ۲۸ مرداد/۱۸ اوت، «فاضل احمد الحیالی»، معروف به حاج معتز را در حالی که سوار بر یک خوردرو نظامی بود، در نزدیکی موصل هدف قرار دادند.

به گفته‌‏ی پرایس، الحیالی برنامه‌‏ریز کلیدی و مسئول عملیات‌‏های نظامی گروه داعش در عراق بود و به‌‏طور برجسته‌‏ای در اداره‌‏ی امور مالی داعش هم دخالت داشت.

به گزارش سی‌‏ان‌‏ان، بر اساس اظهارات مقامات ارشد ایالات متحده چندین خبرگزاری، از جمله همین رسانه مرگ الحیالی را در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرده بودند، اما یکی از مقامات آمریکایی گفته که به نظر می‌‏رسد ایالات متحده در شناسایی وی در آن زمان اشتباه کرده بود.

پرایس افزوده: «با توجه به تأثیر و نفوذی که الحیالی در امور مالی، اطلاع رسانی، عملیات نظامی و تدارکات داعش داشت، مرگ وی اثر نامطلوبی بر اقدامات این گروه تروریستی خواهد گذاشت.»

گفته می‌‏شود، این مرد شماره دو داعش، قبلا از افسران گارد رئیس‌‏جمهوری در دوران صدام حسین بوده و از تجربه و اطلاعات فراوانی در حیطه‌‏ی امور نظامی بهره‌‏مند بوده است.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی