logo_eet

دلبری غذای ایرانی میان گردشگران خارجی

(اپک تایمز)
(اپک تایمز)

نشریه معتبر تلگراف غذاهای لذیذ ایرانی را دلیلی دانسته که باید گردشگران خارجی به خاطر آن به ایران سفر کنند. تلگراف معتقد است در ایران گردشگران می‌توانند مانند پادشاهان از غذاهای متنوع ایرانی لذت ببرند. از کباب‌های آبدار و زعفرانی گرفته تا خورشت‌های لذیذ با تکه‌های گوشت که عقل و هوش خارجیان را می‌رباید. روزنامه توریسم به نقل از تلگراف می‌نویسد تعدادی از غذاهای لذیذ که طعم لذیذ آن زیر زبان گردشگران خارجی باقی مانده به این قرار است:

خورش فسنجان

محبوب‌ترین غذای ایرانی در سایت فود ری‌پابلیک است که با طعم ترش و شیرین خود توانسته دلبری کند. خورشی که از گردوی چرخ شده و رب انار و شکر به همراه گوشت مرغ یا گوشت چرخ شده تهیه می‌شود.

خورش بادمجان

از پرطرفدارترین غذاهای ایرانی که کمتر کسی یافت می‌شود که طعم آن را نپسندد. این خورش خوشمزه و لذیذ که از بادمجان‌های سرخ شده به همراه گوجه فرنگی و گوشت طبخ می‌شود به همراه برنج و یا همراه نان سنگگ و سبزی سرو می‌شود و دلربایی می‌کند.

قورمه سبزی

از محبوب‌ترین خورش‌های اصیل ایرانی با عطر و طعمی بی‌نظیری که از ترکیب لوبیا قرمز، سبزی خورشتی، گوشت و لیموی امانی تهیه می‌شود و به همراه برنج ایرانی سرو می‌شود.

باقلا پلو

باقلا پلو با ماهیچه، ایرانی و خارجی ندارد ، هر کسی موقع میل کردن آن باید مواظب انگشتانشان باشند. باقلا‌های سبز و زرد در میان برنج ایرانی همراه با سبزی معطر پلویی و زعفران که همراه با کره یا روغن حیوانی طبخ شده است و همراه با ماهیچه سرو میشود جزء غذاهای بی نظیر ایران است.

جواهر پلو

یک پلوی لذیذ ایرانی که مرصع پلوم هم نامیده می‌شود و ترکیبی از برنج ایرانی به همراه خلال بادام، خلال پسته، هویج، پوست پرتغال، زرشک و زعفران ایرانی است. ایرانی‌ها برای تعادل در طعم این غذا زرشک را به همراه مقدار کمی شکر تفت می‌دهند.

زرشک پلو

غذایی خوشمزه و عمدتاً مجلسی ایرانی ترکیبی از برنج و زرشک است که در کنار مرغ سرو می‌شود و در ایران و بین مردمان کشور نیز طرفداران زیادی دارد .

در فهرست غذاهای محبوب ایرانی بین گردشگران خارجی جای بسیاری از غذاهای محلی کشورمان هنوز خالی است و وقت آن است که آشپزان ایرانی تلاش کنند و منوی رستوران ها را با غذاهای ناب محلی پر و پیمان کنند و در جشنواره‌های آشپزی عطر غذای ایرانی به مشام دنیا برسد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *