Search
Asset 2

رزمی‌‏کار افغان با شباهت عجیب به بروس‌‏لی

رزمی‌‏کار افغان با شباهت عجیب به بروس‌‏لی
رزمی‌‏کار افغان با شباهت عجیب به بروس‌‏لی (Screenshot via Youtube)
رزمی‌‏کار افغان با شباهت عجیب به بروس‌‏لی
رزمی‌‏کار افغان با شباهت عجیب به بروس‌‏لی (Screenshot via Youtube)

«بروس‌‏لی افغانستان» یا «بروس هزاره»، لقبی ست که هزاران طرفدار هنرهای رزمی در افغانستان به یک جوان اهل کابل داده‌‏اند.

شباهت عجیب «عباس علیزاده» رزمی‌‏کار افغان، به بروس‌‏لی ستاره‌‏ی مشهور هالیوود و سینمای هنگ‌‏کنگ، او را به چهره‌‏ای شناخته شده و پرطرفدار درمیان جوانان افغانستان بدل کرده است.

عباس که علاوه‌‏بر تشابه ظاهری با بروس لی، در اجرای فنون رزمی نیز موفق است، آرزو دارد روزی به سینمای هالیوود راه پیدا کند.

این رزمی‌‏کار هزاره‌‏ای می‌‏گوید: «وقتی هشت ساله بودم، فیلم‌‏های بروس لی را دیدم و درگیرش شدم. من گفتم که روزی بروس لی افغانستان خواهم شد. من می‌‏دانم که نمی توانم بروس لی باشم، اما راه او را ادامه می‌‏دهم.»

«بروس هزاره»، کوچکترین فرزند از جمع ده فرزند خانواده است و برادرانش نیز مانند او به فعالیت‌‏های رزمی مشغول هستند.

«احمدضیا علیزاده »، یکی از برادران عباس که مدیر برنامه و مربی وی است می‌‏گوید: «بسیار امیدوار هستم که برادرم به هالیوود راه پیدا کند.»

عباس در صفحه‌‏ی توییتر خود ۵۰هزار هوادار و در صفحه‌‏ی فیسبوکش بیش‌‏از ۱۵ هزار طرفدار دارد و تاکنون توجه بسیاری از رسانه‌‏های داخلی و بین‌‏المللی را به خود جلب کرده است.

او اغلب با  یک زیرپیراهنی سفید، شلوار سیاه و نانچیکویی در دست، در خرابه‌‏های قصر دارالامان که بی‌‏شباهت به لوکیشن فیلم‌‏های حادثه‌‏ای هالیوود نیست، تمرین می‌‏کند و علاقمندانش به تشویق وی می‌‏پردازند.

رامین یکی از طرفداران عباس می‌‏گوید: «اولین بار که او را در تلویزیون دیدم، از شباهت زیادش به بروس لی شگفت زده شدم. خوش هستم که چنین شخصی را در افغانستان داریم.»

بزرگترین رویای عباس، تکمیل کردن فیلم «بازی مرگ» است که با مرگ بروس لی در سال ۱۹۷۳ ناتمام ماند. او می‌‏گوید: «بروس آخرین فیلمش را تمام نکرد. او نیمی از فیلم را بازی کرد. پروژه من این است که فیلم او را تکمیل کنم.»

علیزاده همچنین آرزو دارد روزی بتواند با «جکی جان»، قهرمان فیلم‌‏های هنگ‌‏کنگ کار کند. او بسیار با احترام از این بازیگر نام می‌‏برد.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی