Search
Asset 2

سفری به شهر ارواح در کالیفرنیا

شهر ارواح کالیفرنیا
چپ: طوفان در آسمان بودی (Photographersnature.com/Wikimedia Commons) -راست: یک ماسک که درشهر ارواح یافت شده است )(Tahoenathan/Wikimedia Commons
شهر ارواح کالیفرنیا
چپ: طوفان در آسمان بودی (Photographersnature.com/Wikimedia Commons) -راست: یک ماسک که درشهر ارواح یافت شده است )(Tahoenathan/Wikimedia Commons

جهان مملو از اسراری است که دانش کنونی ما را به چالش می‌کشد. اپک تایمز در بخش ماوراء دانش، داستانهایی از پدیده‌های خارق‌العاده را گرد آورده است تا به تصورات ما بال و پر دهد و راه را برای مسائل ممکنی که قبلاً انکار می‌شدند باز کند. آیا آنها واقعی هستند؟ تصمیم با خودتان است.

بودی « Bodie » کالیفرنیا یکی از مشهورترین شهرهای متروکه جهان است که در ایام مختلف سال گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌‏کشاند.

پس از کشف طلا در سال ۱۸۵۹ بودی به شهری پرجمعیت و توسعه‌‏یافته‌‏ای تبدیل شد و دارای تمامی امکانات یک شهر پررونق بود. در زمان اوج موفقیتش در سال ۱۸۷۶، ۶۵ کافه‌‏ طول خیابان اصلی را پرکرده بودند. از نظر تجاری شامل ۴ ایستگاه آتش‌‏نشانی، بانک، هایپرمارکت، گروه موسیقی، خط آهن، اتحادیه‌‏های کارگران معادن و مکانیک‌‏ها، روزنامه، زندان، سالن تیراندازی و بسیاری دیگر می‌‏شد.

امروزه بودی چیزی بیش از یک شهر متروکه نیست. تنها خاطره‌‏ی باقی‌‏مانده از این شهر فقط وجود یک ویرانه از کارخانه استخراج طلا است.همچنین هنوز تعداد۱۱۰ ساختمان دیگر نیز سالم و پابرجا مانده است و فضای داخلی برخی از این ساختمان‌‏ها نیز به همراه اجسام و سایر متعلقات داخلی آنها نیز هنوز دست نخورده‌‏ است.

کسانی که به این شهر مراجعه می‌‏کنند، فضای شلوغ آن را که زمانی زبانزد خاص و عام بود در زمان قدم زدن در جاده‌‏های متروکه‌‏اش به‌‏خاطر می‌‏آورند. عده‌‏ای با گوش‌‏کردن به تاریخچه‌‏ی آن توسط مردم متوجه می‌‏شوند که برخی منازل قدیمی توسط ارواح تسخیر شده است.

یکی ازاشباح دیده شده مربوط به مردی است که ازپنجره‌‏ی طبقه‌‏ی دوم یک ساختمان به بیرون خیره شده است. دیگری شَبَح یک دختر جوان است که درحال قدم زدن در اطراف قبرستان قدیمی شهر می‌‏باشد و در گذشته به صورتی تصادفی توسط یک معدنچی به قتل رسیده است. زنی مُسن که روی یک صندلی گهواره‌‏ای نشسته و به عقب و جلو حرکت می‌‏کند. گفته می‌‏شود که حتی درون شهر، شَبَح قاطر نیز در خیابان‌‏ها پرسه می‌‏زند و اعتقاد مردم بر این است که هنگامی که سقف معدن فروریخت، کشته شد و برخی دیگر نیز بر این باورند که هنگامی که شَبَح قاطر در خیابان‌‏ها پرسه می‌‏زند، صدای پایش و حتی بوی مدفوع آن حیوان را استشمام می‌‏کنند.

داستان بسیار جالب و ترسناک دیگری از این شهر وجود دارد که مربوط به مردی به نام «اِد» می‌‏شود. گفته شده که او همسر خود را زمانی که مست بوده با گلوله به قتل رسانده است. سه مرد به دلیل این‌‏که او همسر خود را به قتل رسانده  بود تا سر حد مرگ کتکش زدند. گفته شده که روح خشمگینش به‌‏دنبال انتقام است. با توجه به استنباط مردم هر سه مرد به‌‏طرز مرموزی کشته شده‌‏اند.

اگر مایلید از شهرهای ارواح دیدن کنید، پس این یکی را از دست ندهید.

شهر ارواح کالیفرنیا
درون فضای یک ساختمان در شهر ارواح کالیفرنیا (Jon Sullivan/PDphoto.org/Wikimedia Commons)

 

شهر ارواح کالیفرنیا
درون فضای یک ساختمان درشهر ارواح کالیفرنیا (Jon Sullivan/PDphoto.org/Wikimedia Commons)

 

شهر ارواح کالیفرنیا
شهر بودی، شهر ارواح کالیفرنیا (Eric T. Gunther/Wikimedia Commons)

 

شهر ارواح کالیفرنیا
یک خودروی فرسوده در شهر ارواح کالیفرنیا (Thomas Fanghaenel/Wikimedia Commons)

 

شهر ارواح کالیفرنیا
یک ماسک که در شهر ارواح یافت شده است ((Tahoenathan/Wikimedia Commons

 

شهر ارواح کالیفرنیا
شهر ارواح کالیفرنیا ( (Wikimedia Commons

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی