Search
Asset 2

متسو-سوپرانوی شن‌‏یون، شنونده را به وجد می‌‏آورد

متسو-سوپرانوی شن‌‏یون، شنونده را به وجد می‌‏آورد
متسو-سوپرانوی شن‌‏یون، شنونده را به وجد می‌‏آورد
«هاولانگ گنگ»، خواننده سوپرانوی شن‌‏یون در یکی از اجراهای ارکستر سمفونی شن‌‏یون (Courtesy of Shen Yun Performing Arts)
«هاولانگ گنگ»، خواننده سوپرانوی شن‌‏یون در یکی از اجراهای ارکستر سمفونی شن‌‏یون (Courtesy of Shen Yun Performing Arts)

 

برای خانم «لورا می مایرز»، خواننده اپرا، شنیدن متسو-سوپرانوی هنرهای نمایشی شن‌یون، شنیدن صدایی ستودنی با جریانی سریع و در عین حال حفظ آهنگ موسیقی است.

خانم مایرز فارغ‌التحصیل دانشگاه جولیارد، فعالیت خود را در اپرای متروپلیتن نیویورک با جیمز لواین آغاز کرد. وی اپرا و کنسرت‌های حرفه‌ای خود را علاوه بر آمریکا در اروپا، مکزیک و کارائیب به اجرا گذاشته است.

وی پس از دیدن نمایش شن یون در لینکلن سنتر نیویورک گفت: «عاشق سوپرانوی شن یون هستم. صدا بی نظیر بود.»

خانم مایرز که صدای «هاولانگ گنگ» خواننده سوپرانوی شن یون را سه سال پیش هم شنیده بود گفت: «آن زمان مرا از خود بی‌‌‏خود کرد؛ امشب دوباره این حس برایم تکرار شد.»

هاولانگ گنگ، فارغ‌التحصیل موسیقی از هنرستان هنرهای زیبا درگوانگجو چین، قبل از مطرح شدن در صحنه بین‌المللی، با شرکت اپرای گوان‌دونگ به شهرت رسید. وی در سال ۲۰۰۹ در مسابقه بین‌المللی آواز چینی که با حمایت تلویزیون ان‌تی‌دی برگزار شد مقام نخست را کسب کرد.

شاهکار آواز خواندن به زبان چینی با حفظ سبک بل‌کانتو ایتالیایی دستاوردی نادر است که فقط خوانندگان هنر های نمایشی شن‌یون بر آن تسلط دارند.

خانم مایرز علاوه بر ستایش خواننده سوپرانو، از رقص کلاسیک چینی و موسیقی هنرهای نمایشی شن‌یون به وجد آمده و آن را تمجید کرد.

او شیفته لباس‌ها و ترکیب رنگ نارنجی و سبز زمردی در بخشی از نمایش شده بود، که مشخصه منحصر بفرد چینی بودن را نشان می‌داد.

در مورد رقصنده‌ها او معتقد بود که پسران به طور باورنکردنی نیرومند و دختران بسیار ظریف و با آمادگی کامل ظاهر شدند و آموزشی سخت در پس تکنیک حرکات آن‌ها مشخص بود.

(Courtesy of NTD Television)
(Courtesy of NTD Television)

خانم مایرز در توصیف روشی که این گروه را یکنواخت و بدون عیب و نقص نگه‌داشته گفت: «انگار در این شرکت، دقیق بودن حرکات زمینی نیست. طراحی نمایش مربوط به خارج از این جهان است. همه چیز به زیبایی و وضوح نشان داده شده است.»

وی گفت که هر بار شن‌‌‏یون برای نمایش به نیویورک بیایید من به اینجا می‌‌‏آیم.

این خواننده سوپرانو با تحسین رهبر و نوازندگان ارکستر شن یون که ترکیبی از سازهای سنتی چینی و ارکستر کامل غربی است گفت: «می‌دانید هیچ اجرایی در دنیا مثل این وجود ندارد، من پس از این‌که به خانه برگشتم، به همه تلفن می‌‌‏زنم و می‌خواهم برای دیدن این نمایش بیایند و می‌گویم که باید برای دیدن شن‌یون بروید و پشیمان نخواهید شد.»

هنرهای نمایشی شن‌یون مستقر در نیویورک دارای چهار تور است که به طور همزمان در سراسر جهان به نمایش درمی‌آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از وب سایت شن‌یون بازدید کنید. Shen Yun Performing Arts.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی