Search
Asset 2

مصرف نوشابه گازدار در آمریکا به پایین‌ترین حد خود در ۳۰ سال گذشته رسید

مصرف نوشابه گازدار در آمریکا
(Justin Sullivan/Getty Images)

 

مصرف نوشابه گازدار در آمریکا که از بزرگ‌‌‏ترین مصرف کننده‌‌‏های نوشابه است، در حال کاهش است.

شبکه خبری ABC به نقل از گزارش مندرج در نشریه Beverage Digest اعلام کرد که میزان مصرف نوشابه گازدار در آمریکا در سال ۲۰۱۵ به پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۸۵ تا کنون رسیده است.

در این گزارش آمده که طی سال ۲۰۱۵ هر آمریکایی‌ به طور متوسط ۶۵۰ هشت-اونس نوشابه مصرف کرده‌اند که این مقدار در سال ۲۰۱۴ به میزان ۶۶۳ هشت-اونس بوده است. اما باز هم خبر خوبی نیست.

«دوئن استنفورد»، ویراستار نشریه Beverage Digest در گفتگو با ABC گفت: «کاهش مصرف نوشابه‌های گاز‌دار به دلیل جایگزینی آن با نوشیدنی‌های دیگر از نوشابه‌های انرژی‌زا گرفته تا قهوه سرد است. برخی از مصرف‌کنندگان نیز شکر و شیرینی‌های مصنوعی را از رژیم غذایی خود حذف کرده‌اند.»

آمریکا در مصرف نوشابه‌های گازدار رتبه نخست را در جهان دارا بود، اما در سال ۲۰۱۰ مکزیک از آن پیشی گرفت و آمار کشورهای دیگر نیز به سرعت رشد کرد.

«آدام فلک»، تحلیلگر به ABC گفت: « فکر نمی‌کنم به این زودی کاهش یابد. هسته مصرف نوشابه‌های گازدار برای حفظ بازار ادامه خواهد داشت، به طوری که ایالات متحده هنوز نیز یکی از کشورهایی است که بالاترین مصرف سرانه در جهان را داراست. ولی از آنجایی که حرکتی به سوی گزینه‌های سالم‌تر و ارگانیک و حجم مصرف کمتر شده، به طور کلی تصویر میزان مصرف به سمت کاهش پیش می‌رود.»

به گزارش وال استریت ژورنال، در سال ۲۰۱۴ فروش قهوه آماده ۷.۳ درصد، چای آماده ۳ درصد و نوشیدنی‌های انرژی‌زا ۶.۴ درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی