Search
Asset 2

مناظره‌ی تلویزیونی رقبای انتخاباتی انگلستان برگزار شد

(Dan Kitwood/Getty Images)
(Dan Kitwood/Getty Images)
(Dan Kitwood/Getty Images)


با شروع مبارزات انتخاباتی پارلمان انگلستان، رهبران احزاب این کشور، پنج‌شنبه شب در یک مناظره‌ی انتخاباتی شرکت کردند.

مهم‌ترین موضوعات مورد بحث رقبای انتخاباتی در این مناظره‌ی تلویزیونی، مهاجرت، خدمات درمانی و بهداشتی و مالیات بود.

«دیوید کامرون»، نخست وزیر کنونی و رهبر حزب محافظه‌کار انگلستان، وعده‌ی کاهش مالیات‌ها را داد و گفت که در مبارزه با فرار مالیاتی، ثروتمندان این کشور هدف جمع آوری مالیات ۵ میلیارد پوندی خواهند بود.

اما مهم‌ترین رقیب وی «اد میلیبند»، رهبر حزب کارگر در این خصوص به کامرون گفت: «شما در خصوص موضوع فرار مالیاتی و صندوق های پوشش سرمایه، کاری نکرده اید…باید از خود بپرسید چرا دیوید کامرون چنین نمی کند؟ چون که حزب او را تامین مالی می کنند. ما به رهبری نیاز داریم که که علیه فرار مالیاتی بپا خیزد و این معضل را حل کند.»

«نایجل فاراج»، رهبر حزب استقلال، که از مخالفان پیوستن انگلستان به اتحادیه‌ی اروپا است، در مورد موضوع مهاجرت صحبت کرد. او افزایش مهاجرت به اروپا را از تبعات پیوستن به اتحادیه‌ی اروپا می‌داند.

وی گفت: «از زمان جنگ جهانی دوم ما به طور متوسط سالانه شاهد ورود حدود ۳۰ هزار مهاجر به بریتانیا بوده‌ایم. این رقم اکنون به ۳۰۰ هزار نفر در سال رسیده است، ۱۰ برابر بیشتر از آنچه این کشور از سال ۱۹۴۵ میلادی شاهد آن بوده است.»

با این حال کامرون می‌گوید که در صورت به قدرت رسیدن مهاجرت به انگلستان را محدود خواهد کرد. وی تصمیم دارد در صورت پیروزی در انتخابات عضویت در اتحادیه‌ی اروپا را به همه‌پرسی گذارد.

بر اساس یک نظرسنجی از ببینندگان این مناظره، میلیبند مورد حمایت ۲۵ درصد مردم قرار گرفت و کامرون با یک درصد کمتر چهره‌‏ی دوم محبوب در مناظره شناخته شد.

در پنج سال گذشته دولت انگلستان دولتی ائتلافی از حزب اصلی محافظه کار به ریاست دیوید کامرون و حزب لیبرال دموکرات به رهبری «نیک کلگ» بود.

از هفته‌ی گذشته که نخست وزیر انگلستان انحلال پارلمان و دولت این کشور را اعلام کرد، رقابت‌‏های انتخاباتی رسماً آغاز شد.

در حالی که نظرسنجی‌ها از پیشتاز بودن حزب کارگر خبر می‌دهد، کارشناسان معتقدند که رقابت بسیار نزدیک خواهد بود و نتایج انتخابات غیرقابل پیش بینی است. به گفته‌ی کارشناسان به نظرنمی‌رسد که هیچ‌یک از احزاب بتوانند اکثریت آراء را به‌دست آورند.

انتخابات پارلمانی انگلستان روز ۱۷ اردیبهشت برگزار می‌‏شود.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی