logo_eet

نویسنده: پس از دیدن شن یون، روح بدنم را ترک کرد و در میان موجودات الهی شناور شدم

 «هایکو اسچرنگ»، نویسنده مقالات و کتاب‌‌‌‏های پرفروش (یو پینگ / اپک تایمز) (Yu Ping/Epoch Times)

«هایکو اسچرنگ»، نویسنده مقالات و کتاب‌‌‌‏های پرفروش (یو پینگ / اپک تایمز) (Yu Ping/Epoch Times)

 

«زمانی که وارد محل برگزاری مراسم شدم، هوش از سرم پرید و فقط قلبم حاضر بود، قلبم نیز هنگام شروع نمایش روشن شد. در اولین صحنه نمایش، پیامی که به من منتقل شد مسحور کننده بود.»

این‌‌‌‏ها سخنان هایکو اسچرنگ، پس از دیدن نمایش رقص و موسیقی کلاسیک چینی شن یون بود.

آقای اسچرنگ، نویسنده مستقل مقالات و کتاب‌‌‌‏های پرفروش در زمینه مسائل سیاسی و اقتصادی است. وی توسط یکی از دوستانش به سفری ۱۷۹ مایلی از برلین به هامبورگ برای تماشای نمایش شن‌‌‌‏یون در بزرگترین تئاتر هامبورگ دعوت شد. دوستش به او قول داد که وی واقعاً از تماشای نمایش لذت خواهد برد و چون یک تمرین کننده بودیستی درک درست تری از تمرین تزکیه‌‌‌‏اش بدست خواهد آورد.

او گفت: «در جامعه امروز، که در آن مردم اغلب ناراضی‌‌‌‏اند و بسیاری از غربی‌‌‌‏ها از فرسودگی شغلی و افسردگی رنج می‌‌‌‏برند، هر فردی با دیدن این نمایش شگفت انگیز پیامی مثبت با بالاترین کیفیت را دریافت می‎کند.»

وی در ادامه گفت که این پیام حقیقتی را به قلب انسان نشان می‌‌‌‏دهد و البته نه به ذهن انسان، در نتیجه انرژی زیادی را به مخاطبان ارائه می‌‌‌‏کند. پیام این نمایش توسط افراد در سراسر محیط درک و سریع جذب می‌‌‌‏شود. من باور دارم که مردم حتی بیشتری باید این پیام را دریافت کنند.

 وب سایت شن‌‌‌‏یون به انرژی و احساسی که مخاطبان در ضمن تماشای شن‌‌‌‏یون دارند، اشاره کرد و نوشت: «شن‌‌‌‏یون از طریق موسیقی و رقص، تصویری از قلمروهای خدایی، افسانه‌‌‌‏های باستانی و داستان‌‌‌‏های حماسی مدرن، نشان داده است که فرد را به سفری ۵ هزار ساله در فرهنگ چینی می‌‌‌‏برد. اجراها زیبایی خیره کننده و انرژی فوق العاده‌‌‌‏ای دارند که مخاطبان را رشد می‌‌‌‏دهند و به آن‌‌‌‏ها الهام می‌‌‌‏بخشند.»

توصیف با کلمات دشوار است

اگرچه دانش من در مورد کیفیت‌‌‌‏های هنری ضعیف است، با این حال با رقص و پرش‌‌‌‏ رقصنده‌‌‌‏ها تحت تأثیر قرار گرفته‌‌‌‏ام. طوری که احساس ‌‌‌‏کردم که رقصنده‌‌‌‏ها روی صحنه نمایش شناور بودند. مثل این بود که روح بدنم را ترک کرده و میان موجودات الهی شناور بود.

رقص کلاسیک چینی به دلیل انرژی و آرامش‌‌‌‏بخش بودن و همچنین تکنیک‌‌‌‏های رقص، پرش و چرخش‌‌‌‏های شگفت انگیز و دشوارش مشهور است.

اسچرانگ احساس کرد که صحنه نمایش با موجودات الهی پر شده و با وجود اینکه او نیز نویسنده است، کلمات کافی برای بیان احساسات درونی و عقیده‌‌‌‏اش کم آورده است. به گفته وی این نمایش وی را به این آگاهی که اگر خودم را بشناسم خدا را می‌‌‌‏شناسم رسانده است.

وی همچنین گفت: «این نمایش برای کتاب جدیدش الهام بخش بوده است؛ اما مهم‌‌‌‏تر از همه، جامعه امروزی است که در آن باید به بیرون نگاه کردن را متوقف کنیم و بصیرت و آگاهی درونی پیدا کنیم. این نمایش، کلیدی است که به انعکاس درونمان کمک می‌‌‌‏کند.»

هنرهای نمایشی شن‌‌‌‏یون مستقر در نیویورک داراری چهار تور است که به طور همزمان در سراسر جهان به نمایش در می‌‌‌‏آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از وب سایت شن یون بازدید کنید.Shen Yun Performing Arts

اپک تایمز به هنرهای نمایشی شن‌‌‌‏یون مانند یک رخداد فرهنگی قابل توجه در عصر ما می‌‌‌‏نگرد. ما با افتخار از سال ۲۰۰۶ نظرات تماشاگران شن‌‌‌‏یون را پوشش داده‌‌‌‏ایم.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «نویسنده: پس از دیدن شن یون، روح بدنم را ترک کرد و در میان موجودات الهی شناور شدم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *