Search
Asset 2

هزاران نسخه از فیلم «مصاحبه» با «بالون» به کره شمالی ارسال شد

بیل‌‏بورد فیلم مصاحبه در کالیفرنیا (Christopher Polk/Getty Images)
بیل‌‏بورد فیلم مصاحبه در کالیفرنیا (Christopher Polk/Getty Images)
بیل‌‏بورد فیلم مصاحبه در کالیفرنیا (Christopher Polk/Getty Images)

 

چند هزار نسخه از دی وی دی فیلم جنجالی «مصاحبه»، به‌‏وسیله‌‏ی بالون از مرز غربی کره‌‏ شمالی به داخل این کشور فرستاده شد.

«لی مین بوک» که یکی از مخالفان حکومت کره‌‏ شمالی است، به رسانه‌‏ها گفته که روز یکشنبه دی‌‏وی‌‏دی‌‏ها را به همراه چندین بسته دلار آمریکا و اعلامیه‌‏هایی در انتقاد از رژیم «کیم جونگ اون»، با بالون به کره‌‏ی شمالی فرستاده تا مردم این کشور بتوانند آنها را ببینند.

«مصاحبه»، فیلمی کمدی درباره‌‏ی نقشه‌‏ی قتل «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی است. کمپانی سونی آمریکا، اندک زمانی پس‌‏از ساخت آن مورد حمله سایبری قرار گرفت و هزاران ایمیل از کارمندان این شرکت هک شد.

همچنین چندین سینما که نمایش این فیلم را در برنامه‌‏ی اکران‌‏های خود داشتند، از سوی افراد ناشناس مورد حملات تروریستی قرار گرفتند.

اف بی آی، عامل این تهدیدات و هک‌‏ها را کره شمالی اعلام کرده، اما این کشور اتهامات مذکور را تکذیب می‌‏کند.

درپی این رخدادها کمپانی سونی در ابتدا تصمیم گرفت، نمایش و عرضه‌‏ی فیلم «مصاحبه» را متوقف کند؛ اما به‌‏دنبال مواجهه با اتهام «محدود کردن آزادی بیان»، از این اقدام صرف‌‏نظر کرد و پس از آن توانست به فروش بالایی چه در گیشه و چه در عرضه‌‏ی اینترنتی دست یابد.

«لی مین بوک» می‌‏گوید که از نظر وی این فیلم خنده دار نیست، اما علت مخالفت کره شمالی با آن این است که در این فیلم، رهبر کره «به شکل یک آدم» به تصویر کشیده شده  نه یک «خدا».

رژیم کمونیستی کره شمالی، دیدن این فیلم را به هرطریق ممنوع کرده و تماشای آن برای شهروندان این کشور، مجازات حبس‌‏ طولانی‌‏مدت را درپی خواهد داشت.

ارسال اشیاء ممنوعه به کره شمالی با بالون، روشی‌‏ست که در سال‌‏های اخیر بارها توسط مردم کره جنوبی استفاده شده است.

آنها غالباً اشیاء و یا نوشته‌‏هایی را به قصد آگاهی دادن به مردم کره شمالی درباره‌‏ی دنیای خارج از این کشورِ کاملا بسته، به‌‏وسیله‌‏ی بالون به آن‎سوی مرزها می‌‏فرستند.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی